Розширена нарада керівників закладів освіти Тячівського району

on .

 

Начальник управління освіти Тячівської РДА Марія Думнич прозвітувалася перед  керівниками, громадськісю Тячівщини, та зауважила, що за останні роки у галузі освіти накопичилось чимало системних проблем, які потребують вирішення. Це занепад матеріально-технічної бази, старіння педкадрів, низька заробітна плата, зниження соціального статусу педпрацівників. А основне – це неефективна, надмірно централізована та застаріла система управління і фінансування, зниження якості освіти, падіння рівня знань і умінь учнів, моральне старіння методики навчання. Молодь втрачає мотивацію до навчання. Повернути інтерес до навчання і навчити дитину вчитися повинна реформа освіти. 

За кошти обласного бюджету у 2015 році для Грушівської, Краснянської, Нересницької ЗОШ І-ІІІ ст., Буштинської гімназії-інтернату, Тереблянського НВК, Комсомольської ЗОШ І-ІІ ст. придбано мультимедійні посібники для 7-11 класів, Дубівську та Буштинську ЗОШ І-ІІІ ст. забезпечено лабораторним обладнанням для кабінету фізики, Тересвянську – для кабінету хімії, Нижньоапшанську ЗОШ – інтерактивним комплексом.

Серед здобутків освіти Тячівщини – якісне збільшення кількості призерів обласних предметних олімпіад та переможців захисту-конкурсу науково-дослідних робіт Малої академії наук. Вперше педагоги, чиї учні стали призерами обласних олімпіад, отримали премію у розмірі 5 тисяч гривень.

Марія Василівна зауважила, що Міністерство освіти і науки України вдалося до дебюрократизації школи, зокрема, відмінено низку документів, що позбавило школи необхідності подавати більш, ніж 1500 звітів, запроваджено довільну форму поурочного планування, використання електронних підручників.

 

Вперше всі керівники дошкільних та навчальних закладів району прозвітували перед громадськістю. 

«Переважна більшість зробили це достойно і їх роботу таємним голосуванням визнано задовільною», – констатувала керівник освітянської сфери Тячівщини.

Кожен бажаючий має змогу ознайомитись зі звітами про роботу дирекції закладу у вільному доступі на сайті управління освіти. Також управління практикує відкрите призначення на вакантні педагогічні посади, до якого всі претенденти мають рівний доступ. 

Відтак Марія Думнич зосередила увагу на проблемах, які потребують першочергового вирішення. Зокрема, це стосується комп’ютеризації та доступу до Інтернету. Так, із 48 навчальних закладів постійно користуються електронною поштою лише 9. Упродовж останніх трьох років комп’ютерна техніка в освітніх установах майже не оновлювалася. 

Йшлося і про проблеми в охопленні дошкільною освітою. У 9 ДНЗ виховуються 231 дошкільнят із сусідніх сіл. Ці труднощі могли б вирішити відновлення будівництва Нересницької ЗОШ ІІІ ст., продовження робіт у Тересвянському ДНЗ «Веселка», реконструкція Лопухівської ЗОШ І-ІІІ ст., будівництво ДНЗ у Топчині, Великій Угольці, Глибокому Потоці, Нижній Апші. 

Однак є й позитивні тенденції – нещодавно відкрилася одна група у Тереблянському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ». Розглядається питання реорганізації Прочківської ЗОШ І ст. у школу-сад, реконструкції з добудовою Тересвянського ДНЗ «Веселка», готується звернення до керівництва РДА з тим, щоб вивільнити приміщення для додаткових груп у Добрянському, Ганичах, Вільхівці-Лазах, Дубовому.

Говорила начальник управління освіти і про підготовку до нового навчального року. Так, для оновлення матеріально-технічної бази шкіл району поставлено 21 комплект парт. Для проведення поточних ремонтів кожен навчальний заклад забезпечено матеріалами. У 36 завершено або проводяться поточні ремонти за заявками самих навчальних закладів.

Переведено на альтернативний вид палива Бедевлянську, Чумалівську та Добрянську школи, минулого року – Тересвянську, до 15 жовтня заплановано перевести ще дві школи.

Йшлося також про оздоровлення школярів. На ці цілі цьогоріч було виділено 989200 гривень. Вперше на базі п’яти шкіл працювали мовні табори. Враховуючи побажання батьків і педагогів, така форма літнього відпочинку буде практикуватися і надалі. 

Аналізуючи результати обов’язкового ЗНО з української мови та літератури, Марія Думнич відзначила, що високий рівень знань підтвердили 17, або 7,6% випускників, 23,8% – достатній. Двоє учнів – з Тячівської №1 ім.В.Гренджі-Донського та Тернівської ЗОШ І-ІІІ ст. – отримали найвищий бал (12). Лише 31 (60%) претендент на медалі підтвердив свої знання. 857 випускників (60%) отримали бали нижчі, ніж були виставлені у навчальних закладах. 

Такі розбіжності спонукали до того, що комісія з фахівців методкабінету та управління освіти у вересні вивчатиме систему роботи у навчальних закладах, щоб встановити їх причини і виправити низькі показники.Відтак власним педагогічним досвідом поділилась з колегами вчитель української мови та літератури Тарасівської ЗОШ І-ІІІ ст. Ганна Куцин. 

Голова Тячівської РДА Василь Дем’янчук підняв питання патріотичного виховання молоді, просив допомагати родинам учасників АТО та привітав освітянський загал із прийдешнім Першовереснем.