Методичні рекомендації щодо відзначення Міжнародного дня громадян похилого віку і Дня ветеранів

on .

25 років тому Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію про оголошення 1 жовтня Міжнародним Днем громадян похилого віку. З 2009 року за ініціативи Ради організації ветеранів України, підтриманої Президентом України, Міжнародний День громадян похилого віку відзначається в Україні і як День ветерана.

За міжнародними стандартами, особою похилого віку вважається той, хто досяг 65 років. Таких у світі нині - понад 630 мільйонів, приблизно кожна десята людина. До 2050 року число їх у багатьох розвинених країнах збільшиться вдвічі, а загальна кількість складе 2 мільярди осіб.

Міжнародний день людей похилого віку відзначається щорічно в усьому світі 1 жовтня за ініціативи Генеральної Асамблеї ООН (14-го грудня 1990-го року, резолюція № A/RES/45/106 від 14 грудня 1990 р.) Офіційне затвердження на міжнародному рівні було викликано зниженням внесків в спеціальний Цільовий фонд з проблем старіння ООН при одночасному стрімкому старінні населення світу, що свідчить про занепад моралі та культури в суспільстві.

     В Україні цей день відзначають з 1991 року. Водночас він є і Днем ветерана. За даними Держкомстату України, кожен 5 мешканець – це особа похилого віку, шоста їх частина - самотні люди.    Половині із самотніх людей потрібна допомога в повсякденному житті, особливо сьогодні, коли для багатьох пенсіонерів основним джерелом існування є пенсія.

    Вважається,  що  людина, яка  дожила  до  похилого  віку,  гідна поваги навіть  тільки  тому, що  їй це вдалося.  Далеко  не всім дано  відчути мудрість своїх років. Літня людина  має  виняткові  досвід  і  терпіння,  наполегливість у досягненні поставлених завдань.

Ставлення до наших батьків і матерів є визначальним для суспільства. Генеральна Асамблея ООН закликає вирішувати вікові проблеми цивілізовано,  збільшувати  тривалість  життя  та  покращувати його якість.

Це  шанс  замислитися про людський обов’язок бути  турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства та привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, цінностей.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.1997 № 1066 «Про щорічне відзначення Міжнародного дня громадян похилого віку» з метою відзначення ювілейної дати рекомендуємо провести відповідні заходи:

  • проведення в закладах освіти зустрічі з ветеранами війни, праці, дітьми війни та представниками громадських організацій ветеранів;
  • організація виставок плакатів, творів мистецтв, фотоматеріалів, документів, архівних матеріалів, книжкових видань, присвячених трудовим досягненням та бойовим подвигам ветеранів війни, праці та військової служби в музеях, бібліотеках закладів освіти;
  • проведення тематичних виховних години з метою шанобливого і гуманного ставлення учнівської молоді до громадян похилого віку, ветеранів війни та праці, залучення молоді до волонтерської діяльності;
  • проведення благодійних акцій за участю учнівської молоді з метою надання соціальної допомоги людям похилого віку, ветеранам війни, упорядкування присадибних ділянок, подвір’я, закупівля продуктів харчування.