№64 від 24.03.20146 про пожежну безпеку

Створено: 25 березня 2016 Останнє оновлення: 25 березня 2016 Дата публікації Перегляди: 273

ТЯЧІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ

 

НАКАЗ

 

24.03.2016                       м. Тячів                             №  64

       
   

 

 

 

Про пожежну безпеку

в навчальних закладах освіти

 

Відповідно до Закону України «Про пожежну безпеку», листів Міністерства освіти і науки України 10.03.2016 року № 1/9-122 «Щодо безпеки життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу на час весняних канікул», департаменту освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації 01.03.2016 року № 01-20.15/708 «Про стан пожежної безпеки», 15.03.2016 року № 01-20.15/856 «Про безпеку життєдіяльності під час весняних канікул»

 

НАКАЗУЮ:

 

1.Керівникам дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів та міжшкільних навчально-виробничих комбінатів:

1.1. Питання про стан підготовки об’єктів до експлуатації у весняно-літній період розглянути на нарадах з прийняттям відповідних рішень.

1.2. Вжити дієвих заходів щодо збереження життя та здоров’я дітей у весняно-літній період та під час весняних канікул.

1.3. Посилити контроль за організацією туристично-екскурсійних перевезень вихованців, учнів автобусами та проведення екскурсій.

1.4. Організувати та забезпечити:

вивчення правил пожежної безпеки всіма категоріями працівників;

виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 № 443 «Про затвердження Порядку підготовки до дій за призначенням органів управління та сил цивільного захисту» та постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 № 444 «Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях» на підпорядкованих об’єктах;

контроль за організацією режиму роботи в закладах освіти під час весняних канікул, провести позапланові інструктажі зі сторожами та черговими, операторами котелень.

1.5. Провести:

заняття з пожежо - технічного мінімуму з особами, робота яких пов’язана з підвищеною пожежною небезпекою;

роз’яснювальну роботу з батьками та опікунами вихованців, учнів щодо запобігання випадків переохолодження, навчання з надання першої медичної допомоги;

інструктажі з безпеки життєдіяльності учнів, вихованців щодо безпеки життєдіяльності у весняно-літній період та під час весняних канікул (про дотримання правил пожежної безпеки, електробезпеки, безпеки дорожнього руху, з питань профілактики шлунково-кишкових захворювань, дитячо-транспортного травматизму, дотримання норм виробничої санітарії, правил поведінки в громадський місцях у період поширення епідемії грипу, поводження з незнайомими людьми та предметами, при користуванні громадським транспортом, про небезпеку перебування на річках та водоймищах тощо) за змістовими та затвердженими інструкціями з реєстрацією у відповідних журналах.

1.6. Очистити територію навчальних закладів від сухої трави, легкозаймистого сміття та відходів.

1.7. Перевірити:

 стан силових та освітлювальних електромереж. Заборонити експлуатацію тимчасових та несправних ділянок електромережі, використання нестандартних електрозапобіжників. Перевірити відповідність вимогам ПУЕ електропроводів у будівлях, з’єднання проводів тощо;

готовність добровільних пожежних дружин, при необхідності поновити склад добровільних пожежних дружин та здійснити обов’язкове страхування їх членів.

1.8. Відпрацювати дії на випадок виникнення пожеж.

1.9. Встановити у всіх будівлях суворий протипожежний режим (умови проведення вогневих робіт, правила застосування електронагрівальних приладів, місця і кількість одночасного зберігання пожежонебезпечних та легкозаймистих матеріалів і речовин, порядок щоденного огляду і зачинення приміщень після закінчення роботи, правила проїзду та стоянки транспортних засобів, порядок проведення планово-попереджувальних ремонтів та оглядів електроустановок, опалювального, вентиляційного та іншого обладнання, забезпечення пожежної безпеки під час проведення масових заходів, дії працівників у разі виникнення пожежі та інше).

1.10. Заборонити спалювання сухої трави та легкозаймистого сміття, розведення багать.

1.11. Наказами визначити осіб, відповідальних за пожежний стан об’єктів, окремих будівель і приміщень. Встановити контроль за усуненням порушень правил пожежної безпеки, справністю засобів зв’язку, автоматичної пожежної сигналізації.

2. Контроль за виконанням даного наказу покласти на головного спеціаліста відділу фінансово-економічної та кадрової роботи управління освіти державної адміністрації Танчинця В. Ю.

 

 

 

 

Начальник управління  освіти                               М. Думнич

зображення
sobkova_vitae.jpg