Звіт про роботу дирекції Калинівського МНВК за 2014-2015 н.р.

on .

ЗВІТ

Директора Калинівського міжшкільного навчально - виробничого комбінату

Івачевського Михайла Івановича

Перед педколективом, батьківським комітетом та громадськістю сіл мікрорайону про проведену роботу за 2014-2015 н.рр.

Калинівський МНВК засновано рішенням №383 виконавчого комітету Тячівської районної ради народних депутатів від 29.11.1977р. Являється державним навчальним закладом комунальної форми власності. Діяльність МНВК спрямована на реалізацію потреб випускників шкіл, робітничої молоді  в оволодінні робітничими професіями шляхом допрофесійної підготовки  і професійно-технічного навчання.

Першим директором було призначено Руснака Петра Федоровича. В 1985 році був побудований новий корпус комбінату. Профілі навчання періодично змінювалися в залежності від нормативно – правової бази, професійно-технічної освіти, матеріально – технічної бази і розвитку суспільства.

В 2000 році директором МНВК був призначений Івачевський Михайло Іванович.

Основним завдання Калинівського комбінату є: забезпечення права громадян України на професійне навчання відповідно до їх покликань, інтересів та здібностей, стану здоров’я з метою задоволення потреб ринку праці Тячівського р-ну в конкурентоспроможних робітничих кадрах, якісного рівня підготовки кваліфікованих робітників для нових галузей та сфери послуг.

Учням, які опанували курс професійно-технічного навчання та успішно пройшли кваліфікаційну атестацію, присвоюється кваліфікаційний рівень із набутої професії відповідної категорії та видається свідоцтво про присвоєння робітничої кваліфікації, зразок якого затверджений Кабінетом Міністрів України.   

Учні загальноосвітніх шкіл Дубівської ЗОШ, Ганичівської ЗОШ, Калинівської ЗОШ (10-11 кл.) навчаються по таких  спеціальностях:

·        професійна освіта – водій автотранспортних засобів категорії «В», «С»

·        допрофесійна освіта – тракторна справа, основи менеджменту і підприємництва, торгівельна справа, швачка, оператор комп’ютерного набору.

Кількість учнів з кожним роком  змінюється:

·        2012-2013 рр.- 424 учні;

·        2013- 3014рр. – 441 учнів;

·        2014-2015 рр.- 399 учні;

Цього навчального року була проведена велика робота по організації ліцензування. 5 червня 2015 року виїзна експертна комісія Департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА, провела експертизу навчально-матеріальної бази і вирішила надати ліцензований обсяг: водій автотранспортних засобів категорії «С» - 60 чол., Водій автотранспортних засобів категорії «В» - 55 чол., оператор комп’ютерного набору – 30 чол.

За 2014-2015 н. р. в кабінетах комбінату були проведені роботи по покращенню і зміцненню обладнання. Так в кабінетах автосправи виготовлення нові стенди по правилах дорожнього руху, виготовлені деякі види світлофорів. Проведено ремонт наочних посібників і обладнання кабінету.

В кабінеті з основ менеджменту і підприємництва виготовлено стенд, проведено озеленення класу, зроблено ремонт учнівських парт і стільців.

В кабінеті тракторної справи виготовлено і поповнено ряд стендів. Проведено ремонт наявного обладнання.

В кабінеті торгівельної справи виготовлено стенди, поповнено кабінет унаочненням по зразкам товарів.

В кабінеті операторів комп. набору поповнено музичною апаратурою, новими стендами, виготовлені підставки для квітів.

В кабінеті швейної справи було зроблено ремонт непрацюючих швейних машинок, закуплено комплектуючі деталі для них.

Дирекцією комбінату налагоджена робота по наданню освітніх послуг, підготовка водіїв транспортних засобів. Почалася співпраця з Центром зайнятості, а також ведеться робота по прогнозуванні потреб ринку праці.

За минулий рік за кошти комбінату проведено ремонт даху, підготовлено до практичних робіт легкові автомобілі, а також проведено ремонт інших автомобілів (акумулятори, колеса, зчеплення). Кошти на проведення цих робіт були отримані за рахунок курсової підготовки водіїв.

В червні 2014р. за наказом Управління освіти Тячівської РДА було вилучено автомобіль ЗИЛ-131 і відправлено в зону АТО. Цей автомобіль як і всі інші був закуплений за рахунок спец. коштів, або за допомогою батьків.

В грудні місяці за рахунок спец. коштів закупили інший автомобіль ЗИЛ-131, 2 персональні комп’ютери, 1 ноутбук, 1 проектор та принтер-сканер. У будівлях комбінату проведено протипожежні роботи, роботи по техніці безпеки. Ведеться постійна робота по недопущенню травматизму серед учнів і працівників комбінату.

Автопарк комбінату складається з: 7 вантажних автомобілів

·        ЗИЛ – 131 – 3 авт.

·        FAW Фіа – 1 авт.

·        ГАЗ -53 – 2 авт.

·        ГАЗ -51 – 1 авт.

та 7 легкових автомобілів:

·        ВАЗ 21150

·        ВАЗ 21154

·        ВАЗ 21104

·        ВАЗ 21144

·        ВАЗ 21093

·        ВАЗ 2107

·        НЕКСІЯ.

Активну участь у житті комбінату приймають члени батьківського колективу. Стало традицією, що вони є головами екзаменаційних комісій. Ведеться постійна робота по двосторонньому зв’язку комбінат – школа, комбінат – батьки.  

Педагогічний рівень працівників на досить високому рівні. Вчителі мають вищу і середньо-спеціальну освіту. Загальний  склад педагогічних працівників 15 чоловік. З них: 8 вчителів ( 6 вчителів  мають вищу категорію, 1 – 2 категорію 1 - спеціаліст), і 7 – тарифний розряд. В цьому році вчителі та майстри були відрядженні на курси та пройшли атестацію. Зокрема атестувалась вчителі та майстри: на вищу категорію вчитель Лапчак Н.І. та Бігунець С. І. – підтвердження вищої категорії та старший вчитель. Тарифний розряд – майстер в/н  Попович В.М., Мацола І.І.

Соціальним педагогом Магула Г.В. проводяться вечори і ранки. Так був проведений урочистий вечір присвячений дню народження Т.Г. Шевченка, День пам’яті жертв Голодомору 1932-1933р. та новорічні ранки.

Майстрами виробничого навчання постійно проводиться робота по механічному обслуговуванню автомобілів та обслуговування і ремонт всіх фігур та покриття автодрому. Медичною сестрою комбінату проводяться ранкові огляди майстрів, які фіксуються у відповідному журналі.  

Загальна характеристика та перспективи розвитку регіону. Калинівський міжшкільний навчально – виробничий комбінат розташований в с. Калини, вул. Жовтнева 12, Тячівського району Закарпатської області. Регіон в якому розташований МНВК має статус гірського. Великих підприємств і фабрик тут немає. В основному у регіоні розміщені і розвиваються малі державні і приватні підприємства, ці підприємства займаються лісозаготівлею, лісопереробкою, виготовленням меблів, а також підприємства легкої промисловості і харчової. Набирають оберти фірми які займаються туристичною діяльністю, особливо в зимовий період. Через регіон не проходить залізниця, основним транспортом для перевезення людей і товарів являється автомобільний транспорт, трактори.

  Особливості сьогодення такі, що більшість батьків учнів старших класів не мають змоги, а то й не бажають направляти своїх дітей на навчання в міста Тячів, Хуст, Ужгород і т.д., а тому Калинівський навчально-виробничий комбінат, розміщений у гірській зоні Тячівщини є важливим центром трудової підготовки учнів загальноосвітніх шкіл.

   Навчально-виробничий комбінат спільно з відділом освіти, райдержадміністрацією, районним центром зайнятості, підприємствами та установами району вивчили регіональні потреби у робітничих кадрах сфери виробництва та послуг за професіями і рівнем кваліфікації.

           В результаті моніторингу ринку було встановлено, що найбільш перспективними  робітничими професіями по підготовці молоді є наступні професії:

   

    - Водій автотранспортних засобів категорії “С” та “В”

    - Швачка

    - Тракторист

    - Молодша медична сестра

    - Секретар керівника

    - Штукатур

В гірській зоні нашого регіону проживає 40 – тисяч населення. В Тячівському районі проживає 178 тисяч чоловік

 

Протокол №1

звіту директора Калинівського МНВК Івачевського М.І. перед педколективом, батьками та громадськістю сіл мікрорайону про проведену роботу за 2014 – 2015 н.р.

від 25 червня 2015р.

Присутні : 31 чоловік.

Порядок денний

1.     Обрання голови та секретаря зборів

2.     Звіт директора Калинівського МНВК

3.     Обговорення звіту

4.     Обговорення об’єднання сіл  в громади

5.      Голосування присутніх про проведену роботу директора

6.     Обрання лічильної комісії для голосування

Слухали: Магула Г.В. – голову зборів, яка ознайомила присутніх з положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю і звіт директора Івачевського М.І. (звіт додається)

Виступили:

Мателешко В.І. – голова Калинівської сільської ради. Розповів про сьогодення держави і зокрема змін які чекають на нас в близькому майбутньому. В нашому районі буде сформовано 7 – 8 громад. Наше село приєднається до громади,  яка складатиметься з чотирьох сіл (Ганичі, Калини, Дубове та Красна). Будуть проведені сільські громадські слухання по цьому питанню.

Також зупинився  на важливості професійно – технічного навчання. Відмітив хорошу роботу дирекції та педколективу  у розбудові матеріально-технічної бази комбінату. Наголосив, що с/р допомагати фінансово невзмозі, так як школи села потребують елементарної допомоги.

Бойчук Ю.І. – директор Калинівської ЗОШ І – ІІІ ст. підкреслив хорошу співпрацю між нашими навчальними закладами. Наголосив що комбінат буде відігравати велику роль в профілізації шкіл мікрорайону.

Крегул В.І. – секретар Калинівської сільської ради поцікавився навантаженням педагогів. Максимальне навантаження було 20 годин, а в середньому 12-15 годин на тиждень. Спитав чи проводиться дирекцією робота по енергозбереженню. Директор розповів про роботу над замінами вікон та утеплення стелі.

Голова зборів поставила питання роботи директора комбінату на таємне голосування, та обрання лічильної комісії в складі (Черевка І.І, Михалчич М.Д. Крегула В.І.)

Приймали участь у голосування 31 чоловік.

Рішення прийнято одноголосно.

Івачевський М.І.  висловив щиру подяку всім присутнім за підтримку його діяльності на посаді директора Калинівського МНВК.

Заслухавши звіт директора комбінату та виступи присутніх у залі збори рішили: Роботу директора МНВК вважати задовільною.

 

Голова зборів :                          __________                          Г.В. Магула

Секретар зборів:                       __________                           Г.П. Бойчук