№412 від 13.10.15

on .

 

 


ТЯЧІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ

Н А К А З  

 

___13.10.2015____              м. Тячів                   № __412_

 
 Про  проведення І – ІІ етапів Всеукраїнських
 учнівських олімпіад з навчальних предметів
 у 2015-2016 навчальному році

 

 

                Відповідно до  Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт,  олімпіади зі спеціальних  дисциплін  та  конкурси  фахової майстерності, затвердженого  наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від  22.09.2011 № 1099 зі змінами та доповненнями, зареєстрованого Міністерством юстиції України 17 листопада 2011 року за № 1318/20056, на виконання наказу   департаменту  освіти  і  науки   Закарпатської облдержадміністрації 05.10.2015 року № 260 «Про проведення І – ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2015/2016 навчальному році», з метою пошуку, підтримки, розвитку творчого потенціалу обдарованої молоді

 

Н А К А З У Ю:

1. Управлінню освіти, районному методичному кабінету, керівникам загальноосвітніх навчальних закладів при організації та проведенні І-ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів:

1.1. Забезпечити неухильне дотримання Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт,  олімпіади зі спеціальних  дисциплін  та  конкурси  фахової майстерності, затвердженого  наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22.09.2011 № 1099 (зі змінами та доповненнями), Правил проведення  І – ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад, І етапу турнірів, І, ІІ етапів конкурсу з образотворчого мистецтва та  конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, затвердженого наказом управління освіти і науки облдержадміністрації від 05.01.2012 № 4 (зі змінами та доповненнями).

1.2. Врахувати, що:

1.2.1. Всеукраїнські учнівські олімпіади з навчальних предметів (далі – Всеукраїнські олімпіади) проводяться в три етапи: І етап – у жовтні 2015 року,  ІІ етап – у листопаді – грудні  2015 року, ІІІ етап – у січні – лютому 2016 року:      з української мови і  літератури, іноземних мов (англійської, німецької, французької), історії, правознавства, математики, фізики, астрономії, хімії, біології, екології, географії, економіки, інформатики, інформаційних технологій, трудового навчання (технічна та обслуговуюча праця), російської мови і літератури, румунської мови і літератури, угорської мови і літератури  та української мови і літератури в школах з угорською та румунською мовами навчання.

1.3. До 1 листопада поточного року оргкомітетам I етапу надіслати звіти про проведення олімпіад з навчальних предметів та заявки на участь команд загальноосвітніх навчальних закладів у ІІ етапі олімпіад  до оргкомітету  ІІ  етапу.

2. Управлінню освіти, районному методичному кабінету, керівникам навчальних закладів:

2.1. Забезпечити проведення:

 I етапу – у жовтні,  за завданнями  розробленими предметно-методичними комісіями склад яких затверджений наказом керівника  навчального закладу;

2.2. Провести ІІ етап учнівських олімпіад у терміни згідно з додатком 1 за завданнями, розробленими Закарпатським інститутом післядипломної педагогічної освіти та надісланими електронною поштою відповідальній контактній особі у день проведення олімпіади.  Початок олімпіад о 10 год.

2.2. Врахувати, що:

2.2.1. У II етапі олімпіад з навчальних предметів беруть участь учні загальноосвітніх навчальних закладів та учні відповідних курсів професійно-технічних закладів освіти, що стали переможцями I етапу олімпіад відповідно:

з математики – 6 – 11 класів;

з української мови і літератури, фізики, хімії,  румунської мови і літератури, угорської мови і літератури, української мови і літератури в школах з угорською, румунською мовами навчання – 7 – 11 класів;

з іноземних мов, історії, біології, географії, інформатики, інформаційних технологій, трудового навчання – 8 – 11 класів;

з правознавства, економіки, російської мови і літератури  –  911 класів;

з екології, астрономії – 1011 класів;

        2.3. Взяти до уваги, що:

2.3.1. У III етапі олімпіад з навчальних предметів беруть участь учні загальноосвітніх навчальних закладів, що стали  переможцями II етапу олімпіад,   відповідно:

з математики  – 7 – 11 класів;

з української мови і літератури, історії, фізики, біології, хімії, географії, інформатики, української мови і літератури в школах з угорською, румунською мовами навчання, угорської мови і літератури, румунської мови і літератури –    8 – 11 класів;

з російської мови і літератури, правознавства, іноземних мов, інформаційних технологій, економіки – 911класів;

з трудового навчання – 9, 11 класів;

з екології, астрономії – 1011 класів;

3. Затвердити умови проведення І-ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів (додаток 2).

 

4. Затвердити склад оргкомітету та журі ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з української мови і літератури, російської мови і літератури, англійської мови, німецької мови, французької мови, історії, правознавства, математики, фізики, астрономії, хімії,  біології, екології, географії, інформатики, інформаційних технологій, економіки, трудового навчання (технічної та обслуговуючої праці), української мови і літератури у школах з угорською та румунською мовами навчання, угорської мови і літератури, румунської мови і літератури у складі згідно з   додатком 3.

 

5. Затвердити склад апеляційних комісй ( додаток 4)

6. Оргкомітетам ІІ етапу надіслати звіти про проведення цього етапу олімпіад та заявки на участь у III етапі олімпіад з навчальних предметів обласному оргкомітету – до 30 грудня 2015 року на адресу Закарпатського інституту післядипломної  педагогічної освіти (м. Ужгород, вул. А. Волошина, 35, zakippo@ukr.net), зазначивши у графі „Додаткова інформація”, хто з учасників потребує  перекладу завдань рідною мовою (вказати якою).  Для належного контролю оргкомітетом на відповідність рейтинговому складу учасників ІІІ етапу олімпіад обов’язково необхідно зареєструватися в on-line режимі на сайті інституту до 18 грудня 2015 року.

7. Оргкомітету ІІ етапу та керівникам навчальних закладів забезпечити своєчасне відрядження учасників олімпіад, керівників команд та членів журі на ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, у терміни згідно додатку 5.

8. Відповідальною контактною особою за отримання завдань ІІ етапу олімпіад призначити завідувача районного методичного кабінету – Н.О.Зеленську.

9. Витрати на проведення шкільних, районних, обласних етапів олімпіад,  конкурсу, проживання, харчування, проведення культурно-масових заходів, оплату роботи членів журі та оргкомітетів, експертів-консультантів, заохочення учасників несуть відповідно департамент освіти і науки облдержадміністрації, органи управління освітою на місцях, установи і навчальні заклади, які їх проводять.

Витрати на проїзд (в обидва кінці) учасників змагань, харчування в дорозі, відрядження осіб, які супроводжують учасників, покласти  на рахунок управління освіти, установи, що направляє команду або окремих учасників на олімпіаду чи конкурс.

6. Контроль за  виконанням наказу покласти на начальника відділу загальної середньої, дошкільної, позашкільної роботи управління  освіти Мацолу Н.С.

 

 

Начальник                                                                  М.В.Думнич

 

        Додаток 1

до наказу управління освіти

 Тячівської райдержадміністрації

_________________ №__________

 

 

Терміни проведення та місце проведення

ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних  предметів,

у 2015-2016 навчальному році

 

№ з/п

Навчальні предмети

Терміни проведення

Місце проведення

1.                  

англійська мова

4 листопада 2015 року

Тячівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1

2.                  

угорська мова і література

5 листопада 2015 року

Тячівська ЗОШ І-ІІІ ступенів  угорською мовою навчання

3.                  

астрономія

6 листопада 2015 року

Тячівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2

4.                  

румунська мова і література

10 листопада 2015 року

Нижньоапшанська ЗОШ І-ІІІ ступенів 

5.                  

математика

11 листопада 2015 року

Тячівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1

6.                  

історія

12 листопада 2015 року

Тячівська ЗОШ І-ІІІ ступенів  угорською мовою навчання

7.                  

біологія

13 листопада 2015 року

Тячівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1

8.                  

німецька мова

17 листопада 2015 року

Тячівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2

9.                  

фізика

18 листопада 2015 року

Тячівська ЗОШ І-ІІІ ступенів  з угорською мовою навчання

10.              

французька мова

19 листопада 2015 року

Нижньоапшанська ЗОШ І-ІІІ ступенів 

11.              

хімія

20 листопада 2015 року

Тячівська ЗОШ І-ІІІ ступенів  з угорською мовою навчання

12.              

українська мова і література в   школах з угорською та румунською мовами навчання

24 листопада 2015 року

 

Тячівський ліцей-інтернат  з угорською мовою навчання

13.              

географія

25 листопада 2015 року

Тячівська ЗОШ І-ІІІ ступенів  з угорською мовою навчання

14.              

українська мова і література

26 листопада 2015 року

Тячівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1

15.              

трудове навчання (технології)

27 листопада 2015 року

Буштинська гімназія-інтернат

Тернівський МНВК

16.              

правознавство

1 грудня 2015 року

Тячівська ЗОШ І-ІІІ ступенів  з угорською мовою навчання

17.              

економіка

2 грудня 2015 року

Тячівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1

18.              

російська мова і література

3 грудня 2015 року

Тячівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2

19.              

інформаційні технології

4 грудня 2015 року

Тячівська ЗОШ І-ІІІ ступенів  з угорською мовою навчання

20.              

екологія

8 грудня 2015 року

Тячівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1

21.              

інформатика

9 грудня 2015 року

Тячівська ЗОШ І-ІІІ ступенів  з угорською мовою навчання


 

 

 

 

 

Додаток 1

до  наказу департаменту освіти і науки

Закарпатської     облдержадміністрації

05.10.2015  №  260

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

З В І Т

про проведення I, II етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2015/ 2016 навчальному році

                                        з                                                                                   ______________________________

                   (назва олімпіади, конкурсу)                                          (район, місто)

1. Відомості про учасників олімпіад:

Кiлькiсть закладiв освіти, учнi яких брали участь у

І етапі олiмпiади

Класи

Кiлькiсть учасникiв олiмпiад за етапами       

Кількість  переможців

ІІ етапу за ступенями дипломів

місь-

ких

сільсь-ких

спеціа-лізова-них

I

IІ

І

ІІ

ІІІ

місь-

ких

сільських (селищ- них)

спеціа- лізова-

них

міських

сільських (селищ- них)

спеціа-

лізова-

них

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Разом:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Коротко подаються відомості про організацію і проведення олімпіад, виконання учасниками завдань, участь учителів і працівників закладів освіти, вносяться пропозиції щодо поліпшення роботи олімпіади.

 

 

М.П.

Начальник відділу/управління освіти

 

 

Голова оргкомітету олімпіади

 

 

Голова журі олімпіади

 

 

„_____”____________2015  року

 

 

                                

 

 

Додаток 2

до  наказу департаменту освіти і науки

Закарпатської    облдержадміністрації

05.10.2015  №  260

 

З А Я В К А

                                                         на участь  команди  _________________________________________

                                                                                                                        району (міста)

у  ІІІ   етапі  Всеукраїнської  олімпіади   з                                                                           у  2015/2016 навчальному році     

 

За рішенням оргкомітету і журі ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади на  IІІ  етап  Всеукраїнської  олімпіади направляються такі учні-переможці ІІ етапу олімпіади:                                                                                                                                                                                                    

з/п

Прізвище, ім'я  та

по батькові учня

Число, місяць

(словами),

рік народження

Найменування

навчального

закладу

 

Клас

(курс)

навчання

Клас (курс), за

який буде

виконувати

завдання на

олімпіаді

Місце,

зайняте

на

ІІ етапі

олімпіади

Прізвище, ім'я

та по батькові працівника,

який підготував учня

Додаткова інформація (комп’ютерна мова програму-вання)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Керівником команди призначено___________________________________________________________________    

                                                                                                      (прізвище, ім’я по батькові, посада)

 

 

М.П.

Начальник відділу/управління освіти

 

 

Голова оргкомітету олімпіади

 

 

Голова журі олімпіади

 

 

„______”____________2015  року

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

З В І Т

про проведення I етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2015/ 2016 навчальному році

                                        з                                                                                   ______________________________

                   (назва олімпіади, конкурсу)                                          (Назва закладу)

1. Відомості про учасників олімпіад:

Тип закладу

Класи

Кiлькiсть учасникiв олiмпiад за етапами       

Кількість  переможців

І етапу за ступенями дипломів

місь-

кий

сільсь-кий

спеціа-лізова-ний

I

IІ

І

ІІ

ІІІ

місь-

ких

сільських (селищ- них)

спеціа- лізова-

них

міських

сільських (селищ- них)

спеціа-

лізова-

них

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Разом:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Коротко подаються відомості про організацію і проведення олімпіад, виконання учасниками завдань, участь учителів і працівників закладів освіти, вносяться пропозиції щодо поліпшення роботи олімпіади.

 

 

М.П.

Директор школи

 

 

 

 

 

Голова журі олімпіади

 

 

„_____”____________2015  року

 

 

                                

 

 

 

 

 

 

З А Я В К А

                                                         на участь  команди  _________________________________________

                                                                                                                        навчальний заклад

у  ІІ   етапі  Всеукраїнської  олімпіади   з                                                                           у  2015/2016 навчальному році     

 

За рішенням оргкомітету і журі І етапу Всеукраїнської олімпіади на  ІІ  етап  Всеукраїнської  олімпіади направляються такі учні-переможці І етапу олімпіади:                                                                                                                                                                                                     

з/п

Прізвище, ім'я  та

по батькові учня

Число, місяць

(словами),

рік народження

Найменування

навчального

закладу

 

Клас

(курс)

навчання

Клас (курс), за

який буде

виконувати

завдання на

олімпіаді

Місце,

зайняте

на

ІІ етапі

олімпіади

Прізвище, ім'я

та по батькові працівника,

який підготував учня

Додаткова інформація (комп’ютерна мова програму-вання)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Керівником команди призначено___________________________________________________________________    

                                                                                                      (прізвище, ім’я по батькові, посада)

 

 

М.П.

 

Директор школи

 

 

 

 

 

Голова журі олімпіади

 

 

„______”____________2015  року

 

 

 

 


Додаток 2

до наказу управління освіти

 Тячівської райдержадміністрації

_________________ №__________

 

Умови проведення

І-ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних  предметів

у 2015/2016 навчальному році

 

         1. Олімпіади розпочинаються з урочистого відкриття о 10 годині.

2. До місця проведення олімпіад ІІ етапу учні прибувають організовано у супроводі керівника команди

3. У разі заміни з поважних причин окремих учасників олімпіад керівник команди після прибуття до місця проведення змагань подає до оргкомітету оригінал нової заявки із зазначенням причини заміни учнів.

4. Забороняється втручання батьків учасників (або осіб, що їх замінюють) та інших осіб у перебіг змагань, разом з учасниками змагань, участь у перевірці робіт та апеляцій.

Оргкомітетом можуть бути створені відповідні особливі умови для участі в змаганнях дитини з особливими потребами. Особа, яка супроводжує цю дитину, має обов'язково надати медичну довідку про відсутність інфекційних хвороб і контакту з інфекційними хворими.

5. При виконанні завдань забороняється користуватися довідниками, словниками, таблицями, картами, обчислювальними засобами, електронним обладнанням, засобами комунікації (Інтернет, мобільні телефони тощо), крім засобів, що офіційно дозволені оргкомітетом та журі й затверджені протоколом.

На практичних турах олімпіад дозволяється користуватися лише обладнанням, програмним забезпеченням, друкованими матеріалами, що надаються оргкомітетом та журі.

При виконанні письмових робіт, які підлягають шифруванню, забороняється використання будь-яких позначок, які сприяли б дешифруванню робіт.

При виконанні практичних завдань на конкурсі з образотворчого мистецтва та олімпіаді з трудового навчання можна користуватися власними інструментами і пристроями за умови, якщо це передбачено відповідними правилами (умовами).

6. Члени оргкомітету до початку олімпіади,  проводять реєстрацію учасників олімпіад,  перевіряють відповідність складів команд до переліку осіб, поданих у заявках, наявність і правильність оформлення документів, передбачених пунктом 3.11 розділу III Правил проведення І-ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад, І етапу турнірів, І, ІІ етапів  та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, затверджених  наказом управління освіти і науки облдержадміністрації від 05.01.2012 № 4

         7. Перед початком олімпіад в приміщенні залишаються учасники, голова журі, експерт-консультант і члени  оргкомітету. Члени оргкомітету перевіряють за списком присутність учасників і розміщують їх  в аудиторії, доводять до відома учасників  правила  поведінки  під час виконання завдань, роздають їм зошити, організовують заповнення анкет.

         До початку олімпіади члени оргкомітету надають можливість перевірити цілісність пакету голові журі, розкривають його і оприлюднюють зміст завдань учасникам.

          8. Під час олімпіади учасники дотримуються таких правил:

         – завдання виконуються на аркушах паперу (зошитах) зі штампом закладу або установи освіти;

          – тривалість виконання завдань не може перевищувати визначеного часу  (4-х астрономічних годин);

          – учасники  олімпіад,  конкурсу   виконують  роботу державною  мовою або мовою навчання;

під час виконання завдань учасникам забороняється спілкуватися між собою, користуватися технічними та мобільними засобами зв’язку.  За порушення встановлених правил члени оргкомітету приймають рішення про анулювання роботи учасника олімпіади та припинення участі в олімпіаді, конкурсі з образотворчого мистецтва;

         – учасники олімпіад не можуть звертатися до членів оргкомітету із запитаннями, пов'язаними зі змістом завдання;

– вихід учасника олімпіади з аудиторії дозволяється тільки у випадку виник­нення невідкладної потреби у супроводі члена оргкомітету.

9. Учасники олімпіад, конкурсів мають право:

– ознайомитися в день проведення олімпіади (після їх завершення)  з відповідями  (розв'язками) завдань, запропонованими журі, та з попередніми результатами перевірки робіт учасників до підбиття остаточних підсумків. Для вчасного, прозорого і гласного оприлюднення попередніх результатів (протоколів) олімпіад інформацію про результати надсилати електронною поштою у навчальні заклади, завдання та ключі розв’язків до них розмістити на сайті управління освіти райдержадміністрації наступного дня після проведення олімпіад;

– у разі виникнення питань учасники мають право після завершення всіх турів відповідного етапу змагань подавати заяву у письмовій формі апеляційній комісії з приводу правильності та об'єктивності оцінювання виконаних ними завдань і одержати письмову відповідь (за вимогою учня) до підбиття остаточних підсумків відповідних змагань;

– апеляційна заява може бути подана учасником упродовж трьох  робочих днів з моменту оприлюднення попередніх результатів відповідної олімпіади та розглянута упродовж  двох наступних робочих днів. У заяві учень повинен зазначити причину апеляції.

         10. Порядок перевірки робіт учасників олімпіад:

– перед перевіркою завдань роботи шифруються головою або членами оргкомітету, яких призначає голова оргкомітету;

перевірка робіт учасників здійснюється членами журі упродовж  одного дня, визначеного наказами: для І етапу олімпіад – навчального закладу, ІІ етапу олімпіад - управліням освіти райдержадміністрації;

            – бали, виставлені журі в роботах учасників олімпіади заносяться в протокол;

             – на підставі протоколів і дешифрування робіт приймається спільне рішення оргкомітету та журі про результати відповідних етапів олімпіад

 

                  Для  учасників  III  етапу   Всеукраїнських  учнівських  олімпіад з навчальних предметів:

         11. Оргкомітету необхідно завчасно подати кількісну заявку на нічліг у гуртожитку Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти.

12. Прибуття   учасників   до   місця   проведення  олімпіад,   з 09.00 до 09.30 год.

13.До місця проведення олімпіад ІІІ етапу учні прибувають організовано у супроводі керівника команди, маючи при собі паспорт або свідоцтво про народження, учнівський квиток, копію реєстраційного номера облікової картки платника податків - фізичної особи або серії паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті) (за наявності), медичну довідку про відсутність інфекційних хвороб і контакту з інфекційними хворими.

14.Керівники команд після прибуття до місця проведення відповідного етапу олімпіади, конкурсу подають до оргкомітетів копії звітів і заявок, оригінали яких були попередньо надіслані до відповідних оргкомітетів за місцем проведення змагань, на право участі учнів у них.

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 5

 

 

 

 

до наказу управління освіти

 

 

 

 

 Тячівської райдержадміністрації

 

 

 

 

_________________ №__________

 

Терміни проведення ІІІ етапу

Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів

 

Предмет

Дата проведення

Місце проведення

французька мова

12 січня 2016 року

ЗІППО

англійська мова

13 січня 2016 року

ЗІППО

німецька мова

14 січня 2016 року

ЗІППО

фізика

15 січня 2016 року

ЗІППО

угорська мова і література

18 січня 2016 року

ЗІППО

екологія

19 січня 2016 року

ЗІППО

українська мова і література

20 січня 2016 року

ЗІППО

економіка

21 січня 2016 року

ЗІППО

історія

22 січня 2016 року

ЗІППО

хімія

27 січня 2016 року

ДВНЗ „УжНУ” (хімічний факультет)

румунська мова і література

28 січня 2016 року

ЗІППО

правознавство

29 січня 2016 року

ЗІППО

російська мова і література

1 лютого 2016 року

ЗІППО

астрономія

2 лютого 2016 року

ЗІППО

інформаційні технології

3 лютого 2016 року

ДВНЗ „УжНУ” (факультет інформаційних технологій)

географія

4 лютого 2016 року

ЗІППО

трудове навчання (технології)

5 лютого 2016 року

Ужгородська загальноосвітня школи І – ІІІ ступенів № 8 Ужгородської міської ради Закарпатської області

українська мова і література в школах з угорською та румунською мовами  навчання

9 лютого 2016 року

ЗІППО

математика

згідно з графіком МОН України

 

ЗІППО

біологія

ЗІППО

інформатика

ДВНЗ „УжНУ” (факультет інформаційних технологій)