№41 від 12.01.2016

Створено: 21 січня 2016 Останнє оновлення: 21 січня 2016 Дата публікації Перегляди: 341

герб 

 

 

ТЯЧІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ

 

вул. Незалежності, 30, м. Тячів; 90500, тел.: (03134) 3-25-97, 3-26-43  факс 3-25-57, web-cайт: www.rvo.tyachiv.info, e-mail: rvo@tyachiv.net.ua, код ЄДРПОУ 39543119

 
   

 

 

 12.01.16_№ __41              

                                                                                                                                                                             Керівникам навчальних 

                                                                                                                                                                                   закладів району

 

Про підготовку до проведення ДПА

 випускників 11-х класів 2015-2016

 навчального року  у формі зовнішнього

 незалежного оцінювання

 

 

На виконання наказів МОН України від 08.10.2015 року №1050 та 16.09.2015 року № 940 «Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2015/2016 навчальному році», наказу департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації 25.11.2015 року № 326 «Про підготовку та проведення у 2016 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»,  з метою належної підготовки випускників 11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів до державної підсумкової атестації з української мови і літератури, математики, історії України у формі зовнішнього незалежного оцінювання рекомендуємо:

Керівникам загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів:

1. Організувати вивчення програмового матеріалу з української мови і літератури – до 5 травня 2016 року,  з  математики – до 11 травня 2016 року та з історії України – до 13 травня 2016 року згідно до Навчальних програм з відповідних предметів,   методом взаємозаміни уроків української мови і літератури, математики та історії України на інші  предмети інваріантної складової робочого навчального плану закладу (за згодою вчителів) та внесення змін до календарних планів роботи  педагогічних працівників.

2. З метою організованого проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2015-2016 навчальному році перенести навчання у загальноосвітніх навчальних закладах І-ІІІ ступенів

  -  з 5  травня  на  7   травня 2016 року

  -  з 11 травня на 14  травня 2016 року

  -  з 13 травня на  21 травня 2016 року  

    

3. Провести батьківські збори, педагогічні ради навчального закладу та своєчасно інформувати випускників 11-х класів та їх батьків про терміни реєстрації і проведення пробного тестування (додаток 1),  про перелік навчальних предметів, з яких проводиться державна підсумкова атестація  випускників загальноосвітніх навчальних закладів ІІІ ступеня у 2015-2016 навчальному році (додаток 2),  про терміни реєстрації та проведення основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання випускників загальної середньої освіти (додаток 3), а також ознайомити з основними характеристиками тестів зовнішнього незалежного оцінювання (додаток 4)

 

 

 

 

Начальник                                                                         М. Думнич

 

 

Додаток 1

до листа  управління освіти

Тячівської райдержадміністрації

____________№ ______

 

Інформація про терміни реєстрації та проведення пробного тестування

 

З метою відтворення умов та технології проведення ЗНО та  для психологічної підготовки до участі у зовнішньому незалежному оцінюванні у квітні 2016 року проводитимуться пробні тестування:

-         2 квітня 2016 року - українська мова і література;

-         9 квітня 2016 року – історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, російська мова, французька мова.

Учасник пробного ЗНО може скласти максимум два пробних теста (українська мова та література та один предмет на вибір). Для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні потрібно зареєстроватися на сайті Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти (адреса: www.test.if.ua).

Реєстрація на пробне ЗНО 2016 року:

триватиме з 5 січня до 30 січня 2016 року

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання проводиться на платній основі. Вартість пробного ЗНО в цьому році 111 грн.  

Для реєстрації особі, яка виявила бажання взяти участь у ПРОБНОМУ ЗНО, необхідно: зайти на сайт www.test.if.ua у розділ «Реєстрація на пробне ЗНО-2016»; заповнити на сайті форму заяви; роздрукувати заяву на ПРОБНЕ ЗНО з кодом та паролем інформаційної сторінки «Особистий кабінет учасника пробного ЗНО»  і квитанцією на оплату проходження ПРОБНОГО ЗНО; здійснити оплату на основі квитанції(-ій) на оплату проходження ПРОБНОГО ЗНО протягом семи робочих днів в установах будь-якого банку України. Оплачена квитанція є підтвердженням факту реєстрації на ПРОБНЕ ЗНО.

 

Додаток 2

до листа  управління освіти

Тячівської райдержадміністрації

____________№ ______

 

Інформація про перелік навчальних предметів, з яких проводиться державна підсумкова атестація  випускників загальноосвітніх навчальних закладів ІІІ ступеня у 2015-2016 навчальному році

 

№ з/п

Назва навчального предмету

Форма проведення державної підсумкової атестації

Примітка

1.      

Українська мова

У формі зовнішнього незалежного оцінювання

 

2.      

Іноземна мова

У навчальному закладі

 

3.      

Математика

У формі зовнішнього незалежного оцінювання

Випускник має право обрати один із зазначених предметів незалежно від профілю навчального закладу

Історія України

 

Додаток 3

до листа  управління освіти

Тячівської райдержадміністрації

____________№ ______

Інформація про терміни реєстрації та проведення основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання випускників загальної середньої освіти

Графік проведення ЗНО-2016

5 травня – українська мова і література

11 травня – математика

13 травня – історія України

3 червня – російська мова

6 червня – іспанська мова

7 червня – англійська мова

8 червня  – німецька мова

9 червня – французька мова

10 червня – біологія

13 червня – фізика

15 червня – географія

17 червня – хімія

Реєстрація для участі в ЗНО-2016 триватиме

 з 1 лютого до 4 березня 2016 року

Реєстрація для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні осіб, яким станом на 01 вересня 2015 року виповнилося 16 років, буде відбуватися за паспортами. Зважаючи на стислі терміни реєстрації, радимо якнайшвидше розпочати процедуру отримання паспортів.

До реєстрації випускникам, які бажають навчатися у Вищих навчальних закладах потрібно  визначитися із спеціальностями та навчальними закладами, до яких планують  вступати, та ознайомитися з Правилами прийому до обраних ВНЗ. Правила містять перелік конкурсних предметів, з яких вступники подаватимуть сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання. Навчальні заклади можуть вимагати для участі у конкурсі на однакові спеціальності різний перелік конкурсних предметів, з яких необхідно подавати сертифікат ЗНО. Кожний учасник ЗНО матиме право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів

         У розділі «Підготовка до ЗНО» на сайті Українського центру оцінювання якості освіти (адреса:  www.testportal.gov.ua) або на сайті та Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти (адреса: www.test.if.uaрозміщено матеріали, які допоможуть підготуватися до зовнішнього незалежного оцінювання.

Додаток4

до листа  управління освіти

Тячівської райдержадміністрації

____________№ ______

 

Харектеристика тестів зовнішнього незалежного оцінювання 2016 року

Характеристики сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2016 року розміщено на сайті Українського центру оцінювання якості освіти www.testportal.gov.ua у розділі «Підготовка до ЗНО»

Характеристики тестів містять інформацію про загальну кількість завдань, час відведений для виконання кожного тесту, форми завдань, що будуть використані при тестуванні, схеми оцінювання кожної форми завдань та тесту в цілому, інші особливості проведення ЗНО з кожного предмета.

У порівнянні з минулим роком, у характеристики тестів ЗНО 2016 року внесено деякі зміни. Так, тестова робота з хімії у цьому році міститиме 50 завдань замість 54, при цьому час на виконання тесту не змінено. На виконання сертифікаційної роботи абітурієнтам буде відведено 150 хвилин. Істотно зміниться форма проведення тесту ЗНО з історії України. Тест складатиметься з двох рівних частин. Результат виконання завдань першої частини, які охоплюватимуть період історії України ХХ ст. - початку ХХІ ст., буде зарахований як державна підсумкова атестація. Друга частина завдань тесту охоплюватиме період історії України від найдавніших часів до кінця ХІХ ст.  Результат виконання завдань першої та другої частини тесту (тесту в цілому) буде використовуватися абітурієнтами під час вступної кампанії до ВНЗ.  У зв’язку з проведенням державної підсумкової атестації з математики у формі ЗНО, завдання цього тесту також умовно поділено на дві частини, бали за виконання яких будуть зараховані для ДПА та вступу до ВНЗ. Варто зазначити, що у 2016 році буде збільшено час на виконання тесту з математики зі 130 до 180 хвилин. При цьому кількість завдань тесту збільшено з 30 до 33. Тест з української мови зберіг загальну кількість завдань. При його виконанні абітурієнтам буде запропоновано надати відповіді на 58 завдань. Разом з тим, на розв’язання усіх завдань тесту абітурієнтам буде надано більше часу. Тестування триватиме 180 хвилин замість 150. Результат виконання частини завдань тесту ЗНО з української мови і літератури, що мають відношення до мовних завдань, будуть зараховані як державна підсумкова атестація з української мови. Результат виконання всіх завдань тесту буде використовуватися під час прийому до вищих навчальних закладів.  Інші тести зовнішнього незалежного оцінювання змін не зазнали.

Програми з навчальних предметів для проходження ЗНО такі ж як минулого року. Завантажити зміст програм можна із сайтів Українського центру оцінювання якості освіти (адреса:  www.testportal.gov.ua) та Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти (адреса: www.test.if.ua).

 

 

зображення
41458351.jpg