Буштинський ДНЗ №1

Створено: 30 червня 2016 Останнє оновлення: 30 червня 2016 Дата публікації Перегляди: 318

БУШТИНСЬКий ДНЗ №1

(ясла-садок) Буштинської селищної ради

ЗВІТ КЕРІВНИКА

ЗА ПІДСУМКАМИ 2015 - 2016 навчального року

Підготувала

Завідувач Толвай М.М.

 

 

 

 

 

 

Червень 2016

Я, Толвай Марія Михайлівна, 1954 р. н., освіта вища педагогічна, загальний стаж роботи 32 роки, з вересня 1987 року - очолюю колектив дошкільного навчального закладу №1 «Ластівка».

ДНЗ №1 «Ластівка» має статус дошкільного навчального закладу (ясла-садок). Юридична адреса: Закарпатська область, смт Буштино, вул.Незалежності, 2, контактний телефон 69-213.

Мова навчання і виховання дітей українська.

Дошкільний навчальний заклад №1 здійснює свою діяльність відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», Закону України «Про освіту», «Базового компоненту дошкільної освіти», основ законодавства України «Про життя і здоров'я дітей», Положення про дошкільний навчальний заклад, Конституції України, власного Статуту, Програми розвитку закладу па 2011 -2018 рр. та річного плану навчально-виховної роботи дошкільного навчального закладу №1.

 

У ДНЗ №1 протягом 2015-2016 навчального року функціонувало 5 груп, у яких виховувалось 130 дошкільників.

Всі групи з 10,5 годинним перебуванням дітей. З них: 1 - ясельна , 1 -різновікова, 3 - дошкільні групи.

Групи повністю укомплектовані і наповнені.

Створення умов для варіативності навчання (упровадження інноваційних педагогічних технологій).

Зміст освітньо-виховного процесу в закладі визначався Базовим компонентом дошкільної освіти. З вересня 2014 року педагогічний колектив іиює за Програмою виховання і навчання дітей «Українське дошкілля» та програмою розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт».

У 2015-2016 н.р. колектив ДНЗ №1 працював над такою методичною проблемою «Формування життєвої компетентності дошкільника через

основні лінії розвитку за програмою «Українське дошкілля».

 

Завданнями на 2015-2016 навчальний рік були:

1 . Продовжити роботу з впровадження в освітній процес карт розумових дій та коректурних таблиць за методикою Н.В.Гавриш з метою модернізації підходів в освітній роботі з дошкільниками. Формування творчих здібностей дітей дошкільного віку в образотворчій та музично-театралізованій діяльності.

2. Реалізовувати завдання з виховання в дітей любові до - країни,формування рис громадянина української держави, шанобливого ставлення до національних цінностей українського народу, бережливого  ставлення до довкілля.

3. Допомагати дитині розкрити соціальний світ та здобути соціальний досвід, зрозуміти своє місце у соціумі як активного учасника.

4 . Співпрацю педагогічного колективу та батьків спрямувати на формування пізнавальної компетентності під час навчальної діяльності та в повсякденному житті. Активізувати просвітницьку діяльність серед батьків з питань патріотичного виховання дошкільників.

 

За 201 5-2016 навчальний рік було проведено такі педагогічні ради: «Про завдання діяльності колективу на 2015-2016 н.р.», «Розвиваємо соціальність дитини-дошкільника», «Комунікативно-мовленнєвий розвиток дошкільника», « Аналіз навчально-виховного процесу за 2015 - 2016н.р.»

 

Вихователі ДНЗ використовують сучасні наукові психолого-педагогічні досягнення, інноваційні технології під час проведення освітнього процесу.

 

Протягом навчального року педагогічний колектив накопичував матеріал щодо вивчення та впровадження провідних інноваційних технологій в роботу з дошкільниками.

 

Вжиті керівником заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази ДНЗ.

Керуючись основними державними документами, що регламентують діяльність закладу, педагоги спільно з батьками працювали над створенням ігрового предметно-розвивального середовища, необхідних умов для розвитку потреб і інтересів кожної дитини, для її духовного зростання, фізичної досконалості.

Утримання та облаштування будівлі на території закладу повністю відповідає санітарно-гігієнічним нормам, але потребує капітального ремонту фасад адміністративного корпусу , даху та димаря 4-го корпусу, павільйон для 6-ої групи.

Територія закладу має естетичний вигляд, достатньо озеленена, повністю огороджена. Ігрові та спортивний майданчики обладнані, але не повною мірою, підтримуються в задовільному, безпечному стані, прибирання майданчиків і всієї території здійснюється щоденно.

Вихователі продовжували роботу по створенню відповідного розвивального середовища в дитячому садку, значно поповнили кількість іграшок, розвивальних ігор, демонстраційних матеріалів та роздаткових дидактичних ігор, художньої та методичної літератури для реалізації повних завдань програми «Українське дошкілля».

У кожній віковій групі ДНЗ обладнані пізнавальні-центри, де позмішуються матеріали для всіх видів діяльності: ігрової, образотворчої, музичної, театралізованої, рухової і т.д. Групи обладнані посібниками, розвиваючими іграми та іграшками.

На території закладу відокремлено господарську зону, невеликий город, на якому вирощуємо свіжі овочі. Протягом навчального року висаджено   6 дерев — волоських горіхів.

У ліпній період на ігрові майданчики завозиться пісок. За потребою здійснюється викос трави, обрізка кущів, дерев.

Дошкільний заклад забезпечений м'яким та твердим інвентарем, посудом та іншими господарчими товарами: придбані сучасні дитячі меблі, іграшки відповідно до віку дітей, спортивний інвентар, методичні посібники, дидактичний матеріал, канцелярські товари. Але потребує часткової заміни м'який інвентар та посуд.

ДНЗ забезпечений централізовано проточною водою.

Матеріально-технічна база закладу поліпшувалась за рахунок бюджетних коштів та благодійних внесків батьків вихованців. Фінансово-господарська діяльність ДНЗ у 2015-2016 н.р. здійснювалась згідно з річним планом.

Були виконані такі роботи за рахунок бюджету:

*       Заміна половини зовнішньої каналізаційної системи ;

*       Заміна дерев'яних вікон та дверей на металопластикові;

*       Капітальний ремонт приміщень для шостої групи;

*       Поточний ремонт харчоблоку.

 

За батьківські кошти проведено:

*   Поточний ремонт групи «Ластів'ята»;

*   Фарбування та встановлення нових споруд на майданчиках груп «Ластів'ята», «Ромашка», «Квіточка» «Бджілка».

 

Придбано:

За рахунок районного бюджету при підтримці начальника фінансового управління Стойки В.Ф. було придбано повний комплект меблів та постільної білизни для однієї групи, посуде на 10 тис. грн., ігрову стінку, 28 ліжечок, 50 стільчиків, 150 рушників, лінолеум на коридори, 2 письмові столи.

За рахунок коштів селищної ради закуплено: письмовий стіл, 2 шафи для книг, 2 тумби для посуду.

Батьки закупили канцтовари, господарські товари, іграшки.

 

 

Аналіз кадрового забезпечення.

Кількісний склад працівників закладу:

Кількість фактично зайнятих посад - 30,75 з 31.15ст.

Кількість педагогічних працівників -11.

Обслуговуючого персоналу — 16

Кількість педагогічних працівників за посадами: завідуюча-1, вихователь-методист - 1, музичний керівник - 1, вихователів - 8.

Педагогів з повною вищою освітою - 4 осіб, середньою-спеціальною - 7

осіб.

За стажем роботи: до 10 років - 1 особа; до 20 років - 3 особи; до 30 років - 4 особи; більше 30 років -3 особа.

Курсова перепідготовка на 2015-2016 н р. пройшла відповідно до плану. У 2015-2016 н.р. в ДНЗ № 1 атестувалися 2 педагоги.

Порівняльний аналіз кількісного та якісного складу педагогічних працівників свідчить про стабільність колективу та його творчий потенціал, а саме: спеціалістів вищої категорії - 1 (Толвай М.М.); спеціалістів II категорії - 2 (Копинець Д.В., Чорба М.В.) спеціалістів - 1 (Caс C.B.).

У закладі працює один медпрацівник - старша медсестра Микуляк Н.І., яка має вищу кваліфікаційну категорію. У квітні-травні 2016 р. пройшла курси підвищення кваліфікації та переатестацію.

 

 

Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я вихованців та педагогічних працівників, забезпечення організації харчування.

На належному рівні проводиться робота щодо дотримання вимог Інструкції з харчування дітей в дошкільних навчальних закладах. Порядок організації харчування дітей здійснювався згідно чинного законодавства. Відповідно до Інструкції про харчування дітей у ДНЗ здійснюється контроль щодо збалансованого харчування дітей, необхідного для їх нормального росту та розвитку. Виконання норм харчування у закладі в середньому становить 60-85%, що не є нормою. Невиконання норм зумовлене ростом цін на продукти харчування упродовж року.

Систематично здійснюється контроль за якістю продуктів та їх кулінарною обробкою. Результати контролю відображені в Журналах бракеражу сирої продукції та готових страв. Документація з питань харчування ведеться відповідно до встановлених вимог. Графік видачі отозої продукції з харчоблоку дотримується. Розподіл їжі за об'ємом протягом дня виконується.

Продукти харчування в ДНЗ постачають такі організації :

п/п        Профончик О.О. : – молоко

Тячівська заготконтора - овочі; картопля

п/п Куцина В.І. - крупи, макарони, м'ясо, сметана, цукор, яйця.

Продукти харчування та продовольча сировина надходять в ДНЗ разом із супровідними документами, які свідчать про їх походження та якість. Завозять продукти регулярно. Заявки на них виконуються в повному обсязі.

Щоденне меню складається з урахуванням наявних продуктів харчування. Строки реалізації продуктів дотримуються. Видача страв з харчоблоку проходить  після зняття проби медичною сестрою. Добова проба щоденно залишається на харчоблоці. Документація з організації харчування у медичної сестри та завгоспа відповідає вимогам. Меню-розклади пишуться відповідно затвердженим примірним двотижневим меню, є в наявності картотека страв.

Технологічне і холодильне обладнання харчоблоку в робочому стані:, електором’ясорубка - 1, електроплити - 2 шт.; холодильники - 1 шт., морозильна камера - 1 шт. Але бажано придбати ще одну морозильну камеру.

Харчування дітей в ДНЗ платне. Денна плата становить 14 грн. на день (з розрахунку 30% - 4,20 грн. - селищний бюджет, 70% (9,80 грн. - батьківська плата).

Батьківська плата за харчування дітей вноситься щомісяця. Батьки сплачують тише за дні відвідування дитиною ДНЗ. Безоплатне харчування отримують:

• діти-сироти і діти позбавлені батьківського піклування, які перебувають під опікою і виховуються в сім'ях - 2 дітей.

Розмір плати за харчування дітей з багатодітних сімей зменшується на 50 %. Таких в установі 27 дітей.

 

Режим харчування в закладі трьохразовий. Вихователі та технічні працівники, які беруть участь у організації харчування дітей ознайомлені з питаннями гігієнічного та естетичного виховання дітей. Велика увага приділяється вихованню культурно - гігієнічних навичок. Педагоги проводять з дітьми заняття з валеологічного виховання, бесіди, індивідуальну роботу.

 

Медичне обслуговування дітей та працівників навчального закладу, організація оздоровлення.

 

Педагогами дошкільного закладу разом із старшою медсестрою проводяться різноманітні форми медико-профілактичної роботи: своєчасне проведення антропометрії дітей (у кожній групі дані висвітлені у екрані здоров'я), загартування, психогімнастика, різноманітні фізкультурно-оздоровчі заходи: фізкультурні заняття, фізкомплекси, ранкова гімнастика, гімнастика пробудження, спортивні дозвілля, рухливі і спортивні ігри. Систематично проводиться робота щодо пропаганди здорового способу життя: висвітлення інформації з цього питання в батьківських куточках, Щомісяця проводимо дні здоров’я.

У закладі проводиться робота по оздоровленню дітей в літній оздоровчий період. По можливості даємо діткам свіжі фрукти. Звичайно, кого недостатньо, але це зумовлено грошовою нормою

Здійснюється медичне обслуговування старшою медичною сестрою Микуляк Н.І . Медична сестра упродовж року проводить навчання серед працівників з питань профілактики дитячих інфекційних захворювань, вірусних гепатитів, туберкульозу та кишкових інфекцій, профілактичних щеплень серед дітей.

Аналіз стану захворюваності дітей старшою медичною сестрою проводиться щомісячно .

Протягом 2015-2016 н.р. колектив ДНЗ №1 продовжував роботу зі зміцнення фізичного і психічного здоров'я, формування ціннісного ставлення дитини до свого здоров'я, інтересу до здорового способу життя.

Належна увага в закладі приділяється збереженню життя і здоров'я дітей, охороні праці, техніки безпеки, пожежної безпеки; розроблені комплексні заходи щодо запобігання травматизму, поліпшення безпеки життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу. Відповідно до Закону України «Про охорону праці» адміністрація закладу спільно з профспілковим комітетом працюють над впровадженням державної політики в галузі охорони праці.

Протягом року завідуючою регулярно і своєчасно проводилися інструктажі, навчання по дотриманню ТБ та ОП. Дані питання систематично розглядалися на педгодинах, виробничих нарадах, проводилися Тижні з ОБЖД. Постійно проводилася робота з дітьми щодо попередження дитячого травматизму.

Випадків дитячого травматизму під час організації освітньо-виховного процесу в ДНЗ не виявлено.

Своєчасно проводяться інструктажі з працівниками ДНЗ, ведуться журнали реєстрації інструктажів та відповідної документації з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності.

Залучення педагогічної та батьківської громадськості до управління діяльністю навчального закладу; співпраця з громадськими організаціями.

Важливою складовою навчально-виховного закладу освіти є організація роботи з батьками. Стосовно сім'ї дитячий садок є консультативним і просвітницьким центром з психолого-педагогічних питань виховання. Вихователі всіх вікових груп упродовж року планували і проводили з батьками своїх вихованців батьківські збори, бесіди, консультації, надавали кваліфіковані поради щодо виховання та навчання дітей. Залучали батьків до проведення музичних свят, відкритих переглядів занять, до оформлення групових кімнат. Приємно відмітити, що батьки усіх вікових груп разом зі своїми дітьми приймали активну участь у конкурсах, які проводилися напередодні свят.

Проте існує ряд проблем, що потребують вирішення:

Заміна облицювальної та полової плитки в санвузлах груп «Сонечко». -Ластів’ята», «Квіточка», «Ромашка»;

Заміна дерев’яних дверей на металопластикові на 3 та 4 корпусах;

Заміна каналізаційної системи на 1 та 2 корпусах;

Вирішення питання про автономне водопостачання.

ШАНОВНІ БА ТЬКИ Колектив, діти нашого садочка щиро вдячні Вам за активну співпрацю за розуміння та підтримку, за те, що незважаючи на теперішній важкий час ви допомагали нам покращити умови для наших діток! Щира подяка всім батькам за допомогу у проведенні ремонтів в ДНЗ, придбанні обладнання, інвентарю, посуду, іграшок, постільної білизни, навчальних посібників. Дякуємо Вам за небайдуже ставлення до дитячих потреб за те, що не залатаєтесь осторонь вирішення проблемних питань у закладі. Саме у нашому дошкільному закладі в атмосфері любові, добра та розуміння зростають наші діти. Колектив дитячого садка робить все можливе для того, щоб нашим дітям було затишно і по-домашньому тепло, щоб вони отримали необхідні знання, розвивали свої здібності і впевнено йшли далі. Ми бажаємо Вам величезного терпіння, мудрості, сили і наснаги у справі виховання та навчання ваших дітей. Тому, що діти - наш найдорожчий скарб, наша радість, наша гордість і майбутнє нашої держави. Бажаємо Вам здоров'я, сімейного благополуччя, успіхів і фінансового процвітання!

А я, як керівник ДНЗ №1 і надалі буду робити все, що залежить від мене, для забезпечення належних умов життя і виховання дітей, які відвідують заклад, для підтримання належного комфорту, іміджу та збільшення потенційних можливостей.

Протокол

21.06.2016 p.

смт. Буштино

загальних зборів колективу, батьківського комітету Буштинського дошкільного навчального закладу №1 та громадськості

Голова                          Микуляк Н.І.- старша медсестра ДНЗ

Секретар                      Чорба М.В. - вихователь-методист ДНЗ

Присутні                      36 чол.

Порядок денний:

Звіт керівника Буштинського дошкільного навчального закладу №1 за підсумками 2015-2016 навчального року

 

(Доповідач Толвай М.М.)

 

СЛУХАЛИ: Толвай М.М. - текст доповіді додається до протоколу

ВИСТУПИЛИ: Паращук P.M..- голова батьківського комітету групи «Квіточка» сказала, що колектив закладу успішно працює у всіх напрямках. Батьки задоволені підготовкою дітей до школи, харчуванням. Меню різноманітне. Благодійні внески від батьків витрачаються раціонально для потреб дітей. Запропонувала визнати роботу завідувачки за 2015-2016 н.р задовільною.

Чорба М.В., вихователь-методист, наголосила, що завідувач Толвай М.М. приділяє увагу поповненню методичного кабінету демонстраційними матеріалами, вишукуючи не бюджетні джерела доходу.

Серьожкіна С.І.- вихователь підкреслила, що Марія Михайлівна планує навчально-виховний процес згідно сучасних вимог та інноваційних технологій. Контролює виконання рішень педрад та річного плану. Велику увагу приділяє збагаченню предметно - розвивального середовища в групах. Підтримала пропозицію Паращук P.M. визнати роботу керівника закладу задовільною.

Бобрушко Г.В. - голова батьківського комітету групи «Ластів'ята» інформувала про роботу батьківського комітету щодо надання допомоги по ремонту групового приміщення та облаштування ігрового майданчика. Коштами розпоряджаються батьки. Роботу керівника визнала задовільною.

Герчак О.О.. - член батьківського комітету зазначила, що їй до вподоби те як готують дітей до школи. Випускники закладу найкраще підготовлені до школи серед дітей інших закладів.

ВИРІШИЛИ: Роботу керівника Буштинського дошкільного навчального закладу №1 за 2015-2016 навчальний рік визнати задовільною.

 

 

Голова зборів:                                                                      Н.І.Микуляк

Секретар зборів                                                                            М.В.Чорба

 

зображення
3.jpg