Звіт про роботу дирекції Тернівського ДНЗ №1 за 2014-2015 н.р.

Створено: 03 липня 2015 Останнє оновлення: 03 липня 2015 Дата публікації Перегляди: 303

Звіт

керівника дошкільного навчального закладу №1 с.Тернова

Тернівської сільської ради Тячівського району Закарпатської області Хромей Г.М. за 2014/2015 н.р.

 

Дошкільний навчальний заклад розташований за адресою с.Терново,    вул.1 Травня, 1а.

         Дитячий контингент налічує 124 осіб, в трьох вікових групах займається – 87 дітей і 22 вихованців відвідують групу із короткотривалим перебуванням. Також така група працює на базі Петрушівської ЗОШ І-ІІ ступенів, яку відвідують 15 дітей 5-ти річного віку. Соціальним патронатом охоплено 20 дітей.

         Вихованням малят займається 19 працівників, з них 7 педагоги. Організація навчально-виховного процесу здійснюється згідно з Законом України «Про освіту», Законом України «Про дошкільну освіту». Програмою «Українське дошкілля» і за програмою п’ятирічок «Впевнений старт». Протягом навчального року педагогічний колектив нашого закладу вирішував творчі та буденні проблеми, що були спрямовані на усунення недоліків за попередній навчальний рік та удосконалення навчально-виховного процесу 2014-2015 навчальному році.

         Педагогічний колектив спрямував зусилля на вирішення наступних питань:

-         розширення та удосконалення організації фізкультурно-оздоровчої роботи;

-         удосконалення роботи щодо створення предметно-ігрового середовища та психологічного комфорту для перебування дітей у закладі;

-         підвищення ефективності форм роботи, спрямованої на безпеку життєдіяльності дітей;

-         урахування вікових та індивідуальних особливостей кожної дитини під час підготовки і проведення навчальних занять та виховних заходів;

-         дотримання системності та послідовності у роботі з дитячим колективом та індивідуальній роботі з кожною дитиною;

-         виведення на достатній рівень роботи, спрямованої на формування емоційно-позитивного спілкування в дитячому колективі;

-         продовження пошуків нових форм планування навчально-виховної роботи з дітьми та батьками;

-         партнерства та взаємодії між педагогами, батьками та дітьми;

-         удосконалення та систематизація особистих навчально-методичних комплексів та ефективне їх використання у роботі;

-         підвищення теоретичного рівня і фахової підготовки педагогів, їх самоосвіта.

Найвища цінність освіти не тільки діти, а й педагоги, здатні до розвитку здібностей, таланту, збереження індивідуальності дитини.

Аналіз роботи ДНЗ №1 за цей період показав, що навчально виховний план та програма розвитку дітей дошкільного віку виконується. Велика увага приділяється національно патріотичному вихованні. Зусиллями працівників створено бабусину світлицю де зібрано зразки стародавнього одягу, предметів вжитку, посуду. Проводяться екскурсії до краєзнавчого музею с.Терново. Значна увага приділяється вивченню символів України. Колектив брав участь в благочинних акціях: допомога воїнам АТО та акції «Горбатий янгол».

Трудовий колектив старається, по-перше підготовити малят у продовж дошкільного періоду не власне дошкільного навчання, а до нових умов життя дитини взагалі та подальшої адаптації до них, особливо враховуючи факт «помолодшання» середньостатистичного першокласника на рік.

В процесі навчально-виховної роботи педагоги використовують ефективні методи та прийоми. Постійно вдосконалюється організація і проведення занять відповідно до віку дітей і їх творчих здібностей.

У зв’язку з цим велике значення надавалось підвищенню фахової майстерності педагогів. За планом проводилися засідання педагогічної ради, консультації для вихователів, семінари. Педагоги закладу брали участь у роботі методичних об’єднань району, де обмінювались досвідом роботи та ознайомлюються з новими педагогічними технологіями. Дитячий і педагогічний колектив ДНЗ №1 брав участь у І етапі Всеукраїнського театралізованого фестивалю з постановкою казки «Вовк і семеро козенят». Старші дошкільнята щорічно беруть участь в конкурсі колядок «Віфлеємська зіронька».

Вся медична робота у закладі спрямована на зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей, як того вимагає Закон України «Про дошкільну освіту».

У ДНЗ проводяться усі необхідні профілактичні заходи:

-         контролюється виконання санітарно-гігієнічних норм працівниками закладу на всіх ділянках;

-         здійснюється щоденний огляд дітей при прийомі у заклад;

-         проводиться інформаційна робота для батьків через інформаційні куточки, куточки здоров’я;

-         розроблена тематика для нарад.

У закладі постійно проводяться загартовуючи процедури на заняттях з фізичної культури. Під час прогулянок підтримується рухова активність дітей, проводяться дні здоров’я, розваги. Під час занять проводяться фізкультхвилинки. Влітку були проведені оздоровчі заходи, які полягали у забезпеченні посиленого харчування, проведення занять та розваг на свіжому повітрі.

Колектив закладу працює у тісному контакті з батьками, бо саме сім’я закладає основи культури, уміння спілкуватися, оцінювати свої і чужі вчинки, визнавати власні помилки. Силами батьківського колективу було побудовано ігровий майданчик на дворі, а саме гойдалки, пісочниці і дитяча гірка. А також спортивний майданчик доповнено придбаним спортивним батутом.

Було проведено поточні ремонти приміщень закладу. Відремонтовано освітлення в групових кімнатах і коридорах.

У 2014 році запрацювала старша група «Ромашка», яку відвідувало 37 вихованців. До школи підготовлено 46 дітей.

Харчування в установі трьох разове. За період з 01.01.2015 – 31.05.2015 року витрачено на продукти харчування для дітей 54196 грн.. Із них із батьківської оплати – 21 678 грн. і 32517 грн. державних коштів. Батьківської плати здано 22898 грн. На харчування персоналу потрачено – 1008 грн. і стільки ж здано на рахунок. Харчові відходи становлять – 78 грн. Продукти постачають централізовано від Тересв’янського СТ, м’ясні вироби – фарш, ковбаси від         ПП В.В.Футько; хліб – магазин продуктів філії Тересв’янського СТ.

Найбільшим болючим питанням для нашого садочка є оплата за спожиті енергоносії. Особливо тепер, коли ціна на газ і світло виросла. За період із 01.01. – 15.04. 2015 року використано газу 7132 кубометри. Це в середньому на місяць – 2038 кубометрів. Це зв’язано із тим, що опалювальна площа приміщень становить 739 кв.м. Електроенергії використано 8096 кВт/год – в середньому на місяць 1619 кВт/год. В садочку для потреб дітей використовуються: 3 – водонагрівачі для води; 1 обслуговує кухню та пральню та 2 для обслуговування групових. Є два побутові холодильники і придбано за кошти батьків нову холодильну камеру для потреб кухні. Їжа готується на електроплиті. В пральні для миття постільної білизни, рушників, скатертин використовується пральна машина. Також для інших потреб в обслуговуванні дитячого садку використовуються: пилососи – 3 шт., праски – 2 шт.; насоси основні – 2 шт., насоси допоміжні (в опалювальний період) – 7 шт. Цей перелік зроблено для того, щоб пояснити використання енергоносіїв. А всі ці прилади задіяні в роботі для того щоб дотримуватися і виконувати елементарні санітарно гігієнічні норми, яких ми, працівники установи, повинні дотримуватися неухильно, бо від них залежить життя і здоров’я дітей.

На даний період користуємося в роботі інструктивно-методичними рекомендаціями організації роботи в ДНЗ в літній період. А це організація змістовного, різноманітного буття з метою оздоровлення дітей, забезпечення їхнього активного відпочинку, закріплення, уточнення, розширення запасу набутих упродовж навчального року знань, уявлень про навколишній світ і самих себе, збагачення досвіду застосування практичних умінь, навичок у процесі різних видів дитячої діяльності: рухової, ігрової, пізнавальної, комунікативно-мовленнєвої, художньої. З цією метою 3 червня було проведено музично-спортивне свято за участю батьків приурочене Дню захисту дітей. Цього річні випускники започаткували традицію створення алеї сакур.

У садочку дуже багато кімнатних рослин, які одночасно і прикрашають, і покращують самопочуття дорослих і дітей. В кожній групі створенні необхідні куточки для роботи із дітьми. Це куточки природи, чергових,  книги. Є виділенні ігрові зони.

В музично-спортивному залі є необхідний інвентар. Разом із батьками проводяться сумісні спортивні свята та розваги, запрошуються лялькові театри і циркові колективи. Все це сприяє створенню здорового клімату в дитячому колективі.

Санітарно-гігієнічний стан ДНЗ відповідає нормам. Працівники неухильно дотримуються в роботі посадових інструкцій, вимог щодо охорони життя та здоров’я дітей.

Адміністрація ясла-садка №1: завідувач Хромей Г.М. та медсестра Кіра В.П. ведуть постійний контроль за дотриманням вимог із охорони праці, життя і здоров’я дітей і працівників.

Не зважаючи на постійні поточні ремонти Тернівський ДНЗ №1 дуже потребує оновлення зовнішньої штукатурки, особливо фасаду будинку, а також продовження заміни вікон та дверей на металопластикові із метою забезпечення виконання програми по енергозберігаючих технологіях.

 

 

Протокол № 2

Загальних зборів Тернівського ДНЗ №1

 

 

25.06.2015                                                                                                с. Терново

 

            Голова: Боднар О. П.

            Секретар: Костевич С. В.

            Присутні: в.о. голови с. Терново Цубера Г.Ю., завідувач Тернвського ДНЗ № 1 Хромей Г.М., голова батьківського комітету Лаврюк Н.Д., представники органу місцевого самоврядування, представники батьківського колективу, колектив ДНЗ № 1.

 

Порядок денний:

1.     Звіт завідувача Тернівського ДНЗ №1 Г. М. Хромей про проведену роботу впродовж 2014-2015 н.р.

2.     Організація роботи психологічної служби та матеріально-технічного забезпечення Тернівського ДНЗ № 1 впродовж 2014-2015 навчального року.

3.     Проведення таємного голосування з визначення якості роботи керівника  Тернівського ДНЗ №1 та оголошення його підсумків.

 

І. Слухали: Звіт завідувача Тернівського ДНЗ №1 Хромей Г.М. про проведену роботу впродовж 2014-2015 навчального року.

     Виступили: Боднар О.П., Руснак Ю.І., Костевич С.В., Цубера Г.Ю., Боднар О.П.

     Ухвалили:

1.     Проведену педагогічним колективом Тернівського ДНЗ №1 навчально-виховну роботу впродовж 2014-2015 навчального року визнати задовільною.

2.     Педагогам впродовж наступного навчального року вжити заходів до створення методичного кабінету.

3.     Тримати на особливому контролі виховання моральних якостей підростаючого покоління, організацію та участь вихованців у творчих конкурсах.

 

ІІ. Організація роботи психологічної служби та матеріально-технічного забезпечення Тернівського ДНЗ № 1 впродовж 2014-2015 навчального року.

     Виступили: Боднар О.П., Костевич С.В, Руснак Ю.І., Хромей Г.М., Боднар О.П.

     Ухвалили:

1.     Роботу психологічної служби Тернівського ДНЗ № 1 впродовж 2014-2015 навчального року за всіма напрямками визнати виконаною у повному обсязі.

2.     Стан матеріально-технічного забезпечення Тернівського ДНЗ № 1 та грошового забезпечення трудового колективу визнати таким, що потребує покращення.

3.     Продовжити роботу із залучення добровільної участі батьківського колективу у забезпеченні покращення матеріально-технічної бази ДНЗ.  

 

ІІІ. Проведення таємного голосування з визначення якості роботи керівника  Тернівського ДНЗ №1 та оголошення його підсумків.

     Виступили: Боднар О.П. про надання пропозицій та створення лічильної комісії з числа представників батьківського та трудового колективів.

     Ухвалили:

      1. Створити лічильну комісію у складі: Ференчук М.І., Мейгеш А.І.

           2. За результатом таємного голосування 39 присутніми одностайно вирішено, що роботу керівника Тернівського ДНЗ № 1 визнано задовільною.

 

 

Голова                                                                                                    О.П. Боднар

 

Секретар                                                                                             С.В. Костевич

зображення
_20160404_220322.jpg