Підплешанської ЗОШ І-ІІ ст. за 2014-2015н.р.

Створено: 22 вересня 2015 Останнє оновлення: 22 вересня 2015 Дата публікації Перегляди: 417

ЗВІТ

директора Підплешанської ЗОШ І-ІІ ступенів

 перед громадськістю у 2014-2015 навчальному році

 

         Шановні присутні! Закінчився черговий навчальний рік.

         Сьогодні ми зібралися, щоб підбити підсумки роботи колективу школи, адміністрації та директора протягом 2014-2015 н. р.

         З березня 2005 року МОНУ (наказ №178) Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю, запровадило щорічні звіти директорів шкіл про виконану роботу у навчальному закладі. Звітування керівників здійснюється з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у навчальних закладах, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації. Завдання такого звітування забезпечити прозорість, відкритість, демократичність  в роботі школи, залучення громадськості  до співпраці.

         Відповідно до листа МОНУ про щорічні звіти керівників навчальних закладів від 20.04.2005 р. № 1/9-189 порядок, структура проведення щорічного звіту та голосування можуть змінюватися.

                Як директор школи, у своїй діяльності  протягом звітного періоду , я керувалася  Законом України «Про загальну середню освіту», Статутом школи, Правилами внутрішнього трудового розпорядку для працівників школи, посадовими обов`язками директора, членів адміністрації та  всіх  працівників школи, колективною угодою, Положенням про порядок звітування  керівників шкіл перед  педагогічним колективом та громадськістю та іншими нормативними актами.

                                      

1.Загальна інформація про школу.

          Підплешанська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Нересницької сільської ради Тячівського району Закарпатської області  належить на правах власності територіальній громаді с. Нересниця та Підплеша є юридичною особою. Фінансування здійснюється районним управлінням освіти Тячівської районної державної адміністрації.

         Будівля школи експлуатується з 1972 року.        

 

2.Кадрове забезпечення.

         У 2014-2015 н. р.  штатними працівниками школа була забезпечена на 100%. У школі працювало 28 педагогічних працівників та 13 працівників з числа допоміжного персоналу. Тільки незаплановані зміни у житті педагогічних працівників (які бувають, на жаль, щороку) інколи порушували хід навчально-виховного процесу, за що я хочу  вибачитися у вчителів, учнів та їх батьків.

         Розстановка педагогів здійснювалась відповідно до фахової освіти управлінням освіти Тячівської районної державної адміністрації. При підборі нових  педагогічних кадрів районне управління освіти враховує фахову підготовку  працівника. Протягом навчального року серед обслуговуючого персоналу кадрових змін не  було.

         Наш педагогічний колектив складається з творчих, талановитих людей, справжніх професіоналів, серед яких:

         8 старших учителів;

         9 вчителів вищої категорії;

         5 вчителів I категорії;

         7 вчителів II категорії;

         1 спеціаліст;

         Час постійно диктує нові вимоги до вчителя і нашим вчителям постійно доводиться працювати над собою.

         Впродовж 2014-2015 навчального року при обласному інституті педагогічної освіти згідно з графіком пройшли курсову фахову підготовку 5 вчителів.

          Аналіз якісного складу та освітнього рівня педагогічних працівників школи, а ще аналіз небайдужості, сумлінності, творчості, любові до своєї роботи дозволяють зробити висновок про можливість проведення навчально-виховного процесу у школі  на достатньому рівні.

             

3. Навчальна робота.

         У 2014-2015 н.р. у школі завершили навчання 124 учнів.  

     Навчально-виховний процес в цьому навчальному році було організовано відповідно до навчального плану та робочого плану. З метою задоволення освітніх потреб учнів, поглиблення  знань, підготовки до державної підсумкової атестації, за рахунок варіативної складової навчального плану введено додаткові години на вивчення  української мови, біології.

Введено факультативні курси з російської  мови, з біології, з української мови.

      В цьому навчальному році державну підсумкову атестацію у школі склали 17 учнів 4 класу та 14 учнів 9 класу(1 учениця за станом здоров'я була звільнена від складання ДПА).  Двоє випускників отримали  свідоцтва «з відзнакою». Маємо 19 учнів з високим рівнем знань, що складає 15,3%, 40 – з достатнім – 32,2%, 50 – із середнім рівнем – 40,3%, 6 – із початковим рівнем – 4,8%.В цьому році маємо призера ІІІ ступеня ІІ (районного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з біології (Сигляник Оксана Русланівна).

    Учні школи брали участь  у Міжнародних предметних конкурсах:

математичному конкурсі «Кенгуру» - 12 учнів;

конкурсі з фізики «Левеня» - 9 учнів;

природничому конкурсі «Колосок» - 12 учнів.

                                       

 

 

4. Методична робота.

      Протягом року педагогічний колектив школи працював над методичною проблемою «Нові методики і педагогічні технології та їх використання у навчально-виховному процесі». Серед індивідуальних і групових форм методичної роботи перевага надавалася роботі МО та предметних кафедр це:

- МО вчителів природничо- математичного циклу

-МО гуманітарного циклу;

- МО класних керівників;

- МО вчителів початкових класів.

      Всі роки існування школи центром науково-методичної роботи була науково-методична рада. Протягом навчального року було проведено три засідання     науково- методичної ради, на яких розглядалися такі питання, як

динаміка росту (спаду) успішності учнів;

діяльність членів методичних об’єднань та предметних кафедр щодо розвитку творчого потенціалу учнів;

підвищення професійного рівня вчителів.

 

                                            5.Виховна робота.

   Велика увага у школі завжди приділялась виховній роботі. Цей рік не був виключенням. За гарною традицією  при величезній роботі і в цьому навчальному році  школа не пасла задніх з питань виховної роботи.

       Вся система виховних заходів була підпорядкована  реалізації науково-методичної проблеми «Громадянська освіта і виховання учнів на основі історико-культурних традицій рідного краю», а також найактуальнішим питанням виховання, що відповідали реалізації  програми «Основні орієнтири виховання учнів 1–9 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», обласним  програмам.

       Виховний процес здійснювався у багатьох напрямках: розвиток національної свідомості, правової культури, інтелектуально-пізнавальному напрямку, духовно-моральному, художньо-естетичному, фізичному, екологічному, психолого-емоційному напрямках.

                Протягом року проведено 24 позакласних заходи, які охоплювали всі вищезазначені напрямки виховної роботи. Серед них – 10 місячників: безпеки руху, фізкультури і спорту, пропаганди правових знань та профілактики правопорушень, громадянського виховання, благодійництва, чистоти та благоустрою, профілактики СНІДу  та наркоманії (2 місячники), охорони праці та  безпеки життєдіяльності, патріотичної роботи; тематичних декад: Солдатської Слави, інтелектуала, натураліста, естетичного виховання, народознавства, екології, безпеки життєдіяльності, етикету; 12 загальношкільних свят  та вечорів , взято участь у понад 15 творчих конкурсах різних рівнів.

     Приємно зазначити що в січні 2015 року учні нашої школи прийняли участь та зайняли ІІ почесне місце у щорічному обласному конкурсі Рїздв'яних колядок «Різдв'яна зіронька» за що були нагороджені цінним призом - комп'ютером. 

    Велика увага приділялася у школі у 2014-2015 н. р. патріотичному і громадянському вихованню. Слід відзначити значну роботу учнів та класних керівників, керівника гуртків у поглибленні роботи . Протягом року всіма класними керівниками проведена значна кількість тематичних заходів; високий виховний потенціал мали заходи до Дня української писемності та мови,  до Дня українського козацтва, літературно-документальна  композиція до 28-річниці Чорнобильської трагедії.

    За підтримки батьківського, педагогічного, учнівських колективів нами було взято участь у благодійній акції «Великодній кошик для солдата». В ході акції на передову відправлено велику кількість засобів гігієни, солодощів, консервації, цигарки, кава, чай. Крім того таку ж  благодійну акцію нами було здійснено у листопаді 2014 року зо що всім велика подяка.

   Актуальним у 2014 – 2015 н. р. залишалось питання правового виховання та профілактики правопорушень. Значна робота по правовому вихованню здійснювалась учителем правознавства, було досягнуто значної результативності участі учнів у різних тематичних конкурсах.

        Не дивлячись на значну профілактичну роботу, залишається актуальною проблема поширення явища тютюнопаління серед учнів, є випадки пропусків занять без поважних причин, що потребує підвищеної уваги у 2015– 2016н. р.

      Не менш важливим у 2014 -2015 н. р. було питання створення здоров’язберігаючого середовища та екологічного виховання. Окрім спортивних заходів, тематичних зустрічей, участі у конкурсі «Молодь обирає здоров’я».   

       Практичним психологом школи Кубарич О.В. протягом навчального року проводились індивідуальні консультації з батьками, вчителями та учнями.

      Для згуртованості учнів в новонабраних групах були проведені інтерактивні заняття, на яких розглядались питання: «Як стати успішним учнем?»; «Як стати лідером?»; «Як розв’язати конфлікт та вийти з конфліктної ситуації?».

       Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються у школі  проводиться соціальнис педагогом Біланич Т. М., згідно з діючим законодавством. На початок навчального року  підготовлені списки учнів пільгових категорій. Кількість дітей у них становить :

інвалідів -7

багатодітних – 30

напівсиріт – 5

із малозабезпечених сімей – 7

позбавлених батьківського піклування – 2

дітей афганців – 3

з неповних сімей – 27 учнів.

Ці діти постійно перебувають у центрі уваги всього колективу.

    За звітний період траплялися випадки порушень поведінки учнями, тютюнопаління  під час перерв,  а  спізнення  та пропуски занять без поважних причин продовжують бути  для вчителів школи  чи не  найбільшою проблемою. І тут вбачаємо ще дуже велике поле діяльності для співпраці з вами, шановні батьки і чекаємо вашого розуміння та підтримки.

 

                                    6.Співпраця з батьками.

    Виховання учня у сім`ї та школі – щоденний нерозривний процес. Тому педагогічний колектив  працює у тісній співпраці з батьківським колективом, особливо батьківським активом з метою створення  найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку школяра. Батьки  повинні брати активну участь у навчально-виховному процесі, і не тільки в матеріальному вимірі, хоча як у великій сім`ї нам потрібно багато. Батьківська громадськість приймає активну участь у  різноманітних заходах і таку  співпрацю ми повинні активно продовжувати.

 

             7. Охорона життя та здоров`я учнів та працівників школи

    Медичне обслуговування учнів школи  здійснює шкільна медична сестра.

Двічі на рік з плановим обстеженням приїздить лікар Нересницької дільничої лікарні. Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальних установ у школі формуються спеціальні медичні групи , а також уточнюються списки учнів  основної та підготовчої групи  звільнених від занять фізичною культурою.

      Працівники школи проходять щорічне медичне обстеження усерпні  місяці, працівники  їдальні проходять медичні огляди двічі на рік. Його проходження фіксується в санітарних книжках   установленого зразка, які реєструються і зберігаються в медсестри школи.

   Харчування у школі здійснюється через управління освіти Тячівської РДА.   Нарікань  щодо роботи їдальні у цьому навчальному році не було. Для учнів 1-4 класів та 3 учнів пільгових категорій 5-8 класів організовується щоденне безоплатне одноразове харчування.

 

                                    8. Управління школою

           Управління школою здійснюється згідно річного плану роботи,  плану внутрішкільного контролю  та календарних планів вчителів - предметників і планів виховної роботи класних керівників.

    Така система  планування , що відпрацьована у школі роками і основана на взаємодії всіх ланок, підрозділів та  учасників навчально-виховного процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, сприяє досягненню ефективності та  вдосконаленню навчально-виховного процесу й забезпечує планомірний розвиток школи.

    У кожної школи є своє призначення, яке реалізується у виконанні певної місії. У відповідності з цією місією будується загальна педагогічна політика  закладу, що регламентує діяльність закладу та його керівника.

   Тому пріоритетними напрямками в освітній політиці школи є  творчість, прогресивність, інноваційні навчальні технології.

   Розуміючи сучасні вимоги, адміністрація школи намагається більшість рішень приймати на основі врахування думки колективу й інтересів справи, намагається створити  такий мікроклімат, коли успіхи кожного  учителя сприймаються позитивно, ініціатива та  самостійність підтримується. Проблеми обговорюються й виробляються найбільш оптимальні варіанти рішень.

 

                  

                        9.Охорона праці та безпека життєдіяльності.

     Питання  ОП, БЖД, виробничої санітарії, профілактики  травматизму дітей у  побуті та під час навчально-виховного процесу є  одним з пріоритетних  в діяльності пед. колективу школи. Вся робота в цьому напрямку проводиться відповідно до Законів України  «Про  охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання ЗНЗ й інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань, а її виконання  постійно контролюється адміністрацією. У навчальному закладі створено комісію з охорони праці, призначено відповідального за організацію роботи з ОП, сплановано відповідні заходи, своєчасно проводиться навчання всіх членів комісії з ОП.

         У школі відпрацьована система вступного інструктажу, первинного, повторного та за різними видами діяльності для працівників школи. На початку навчального року, напередодні канікул і святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів. Регулярно і своєчасно проводяться цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями.

         У школі є необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці.     

        

                                 10. Матеріально-технічна база

       Поточний навчальний рік проходив у нелегких умовах усім нам відомо сумні факти які маємо в державі. В зв'язку з цим  як всім відомо, поповнення матеріально-технічної бази здійснювалось не в повній мірі. Але незважаючи на це у звітному році завдяки зусиллям управління освіти ми отримали комплект парт (12шт.) та класну дошку; також адміністрації школи вдалося замінити підлогу у кабінеті медика та психолога, підготувати 4,5 метри³ дощок якими плануємо покрити підлогу ще у 2 класних приміщеннях. Завдячуючи батьківському колективу щорічно здійснюємо косметичний ремонт класних приміщень.

 

         Дякую всім за увагу.

 

          Наприкінці хочу висловити слова подяки всім учителям за  велику роботу, за любов до своєї професії, за терпіння, а також батькам наших вихованців.

 

 

ПРОТОКОЛ

загальних зборів педагогічного колективу,

працівників школи, батьків

Підплешанської ЗОШ І – ІІ ст.

 

 

від 18 червня 2015 року

                                                                               Присутні:  41

 

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

 

1.     Звіт директора школи Кошілки О.Т. про діяльність за 2014-2015 навчальний рік.

2.     Оцінка діяльності директора учасниками загальних зборів.

 

1. Слухали

 

Кошілку Олену Томівну,  директора школи, яка дала звіт про свою діяльність протягом 2014-2015 навчального року; розповіла про охоплення освітою дітей шкільного віку у мікрорайоні школи, про результативність навчальної діяльності школярів,  дала  оцінку методичної роботи педагогічного колективу, відзначила  роботу батьківського комітету школи, без якої не було б досягнуто таких успіхів

Виступили

Фіцай Василина Михайлівна, вчитель історії.  Вона відзначила стабільність роботи колективу, комфортність мікроклімату у школі.

 

4. Оцінка діяльності директора учасниками загальних зборів.

 

У таємному голосуванні взяли участь – 41 особа.

Визначили роботу директора школи задовільною – 41 особа.

Визначили роботу директора школи незадовільною – 0 осіб.   

 

Вирішили

 

Вважати роботу директора школи Кошілки О.Т.  задовільною.

 

 

Голова зборів                               І.І. Кубарич

 

Секретар зборів                           Я. І. Мигалко

 

 

 

зображення
6.jpg