Звіт про роботу дирекції Тячівського ліцею інтернату за 2014-2015 н.р.

Створено: 03 липня 2015 Останнє оновлення: 03 липня 2015 Дата публікації Перегляди: 314

ЗВІТ

директора Тячівського ліцею-інтернату з угорською мовою навчання

навчальний рік

 

Шановні педагоги, батьки! Дорогі гості!

Дозвольте щиро подякувати всім присутнім за те, що прийшли на звітування директора.

Минув ще один навчальний рік, і думаю мої коллеги погодяться зі мною, що цей навчальний рік був достатньо важким для нас. У ліцеї було впроваджено багато нововведень та розвитку:

 

І. Розвиток та нововведення

Як і у минулих роках, цьогоріч навчальний процес розпочався для учнів та педагогів у оновленій будівлі. У гуртожитку рішилася давня проблема – шляхом гранту було закуплено багатопродуктивний пилосос – з метою покращення умов прибирання. Деякі кімнати гуртожитку та класні приміщення було оснащено стелевими світильниками із енергозбережуючими LED лампами. У кожному класному приміщені було встановлено нові шафи. Крім цього було придбано два нові проектори, до яких ще належать стенди та проекціні екрани. Один із проекторів був встановлений у кабінеті математики. Інший проектор за планами буде встановлено протягом літа. І так у новому навчальному році всі кабінети будуть оснащені проекторами та компютерами для допомоги в роботі вчителів. Також вдалося придбати новітній потративний проектор. Цікавинка цього проектору в тому, що для його використання не потрібен компютер, презентацію або фільм можна декламувати із будь-якого носія інформації. Без цього проектора ми вже не можемо уявити жодного позакласного заходу або організації. Інформатичний кабінет було поновлено 8 найновішими компютерними комплектами (клавіатура+мишка+екран). Було закуплено новий потужний ксерокс та мультифункціональний принтер. Під час наступного навчального року заплановано поновлення комп’ютерів у класних приміщеннях, придбання цифрової відеокамери (що сприятиме роботі «телевізійникам» ліцею), відновлення зони відпочинку в гуртожитку та встановлення карткової контрольно-пропускної системи (цей процес вже розпочався). В тому числі з успіхом брали участь у гранті ЗАТ Фонд ім. Бетлена Габора для створення спеціалізованого кабінету дорожнього руху, який заплановано розмістити у новому корпусі ліцею, що допоможе в тому, щоб учні засвоювали «основи автосправи» у будівлі навчального закладу.

 

 

ІІ. Учні та педагоги

2014-2015 навчальний рік ми розпочали з 103 учнями, а завершили з 97. Втратили тільки 5 учнів, що у відношенні з минулим навчальним роком дуже хороший результат, оскільки тоді було втрачено 18 учнів. Цьогоріч у нас було 27 випускників. За результатами вступних випробувань у нас уже є 27 нових учнів, але ще ця кількість зміниться за результатами додаткового набору, яке відбудеться 11 серпня.

Вихованням та навчанням 97 учнів займалися 27 педагогів, з яких 15 постійні працівники, а решта 12 – сумісники. У нашому колективі відбулися зміни: у першу чергу це стосується адміністрації – були призначені нові заступники директора, але крім цього ще колектив поповнився новими вчителями: історії, хімії, англійської мови, фізичної культури, правознавства. Ця ситуація не завадила нашим учням зайняти 15 призових місць на ІІ етапі (районний) Всеукраїнських олімпіад з різних предметів та 4 призові місця на ІІІ етапі (обласний). Результати говорять самі за себе, тобто це означає, що педагоги ліцею виконують відмінну роботу. Дякуючи цій праці ліцей займає четверте місце з 38 ЗОШ району. У новому навчальному році надіємося на кращі результати, оскільки зміни у колективі хочемо зменшити до мінімального, і так учні розпочнуть навчання вже із знайомими для них вчителями.

 

ІІІ. Випускники та ЗНО 2015

Як я уже щойно зауважував, цьогоріч у нас було 27 випускників. Цього року стало нововведенням по усій Україні, що кожен випускник зобовязаний взяти участь у ЗНО із української мови та літератури. Ті учні, що не пройшли пороговий бал (22), не мають можливості продовжити навчання у ВНЗ. Оцінка за ДПА отримувалася із оцінювання завдань тестування з української мови. ЗНО з української мови та літератури відбулося 24 квітня, а офіційні результати було оголошено 17 травня. Ці результати, грубо кажучи, дуже плачевні. Ми не задоволені цим, але думаю, що жодна ЗОШ з угорською мовою навчання України не гордиться своїми результатами. З 27 учнів восьмеро (30%) не пройшли пороговий бал (22), тобто не здали тестування. Найкращий результат – 7 балів. Загальний бал класу – 3,3 , і це відповідає 28-му місцю у рейтингу між 38 шкіл району. Наше завдання на майбутнє: проаналізувати помилки, зробити для себе висновки та виправити результати на краще.

 

IV. Допомоги, стипендії, гранти

Як кожного року, цьогоріч ми старалися допомогти стипендіями нашим учням. Цього року 12 учнів отримали грант ім. Нілош Міші, що оголосила благодійна організація реформатської церкви, двоє учнів – грант, який організував Фонд ім. Тевкеш Ласло, та 15 учнів – грант ім. Святого Штефана. Крім цього ми подавали на грант оголошений Організацією ім. Баллаші Балінта, який мали отримати ще у грудні. Матеріальну суму ми отримали у кінці квітня, так для усіх учнів закладу у травні-червні місяці було безкоштовним харчування, тобто батьківську плату їм не треба було вносити. Залишки цього гранту будуть розраховані на осінні витрати за харчування учнів.

 

V. Програми з школами побратимами

Ліцей тримає звязки із наступними школами побратимами із Угорщини: Боктолорантгазька професійна школа ім. Ваі Адама, Ніредьгазька євангелістська гімназія ім. Кошута Лойоша, Нодькерешська професійна школа, та із грудня місяця Ясбериньська гімназія ім. Легел Везир, а в Україні підтримуються дружні стосунки із Ужгородською ЗОШ №10 ім. Дойко Габора. У зв’язку із ситуацією у країні програми обміну досвідом поки що відмінені, але маємо надію на те, що у ближньому майбутньому ця ситуація зміниться на краще. У травні нас відвідали педагоги та учні Ужгородської ЗОШ №10 ім. Дойко Габора, і представили нам дуже красивий виступ до Дня матері. Наступного року ми надіємося віддячитися їм, і поїхати до них у гості. У період літо-осінь маємо наміри створити побратимські стосунки із спортивною школою м. Болмозуйварош, оскільки з 1-го вересня маємо у планах відкрити спортивний клас на базі ліцею, що буде спрямований здебільшого на футбол, але можна звернути увагу і на інші види спорту.

Думаю я про все розповів, що було виконано цього навчального року.

 

Дякую за увагу!

 

Протокол №1

загальних зборів педагогічного колективу, батьківського комітету, ради, піклувальної ради та громадськості

Тячівського ліцею-інтернату з угорською мовою навчання та Тячівської ЗОШ І-ІІІ ст. з угорською мовою навчання ім. Ш.Голлоші

 

від 24.06.2015 р.

 

Запрошені: громадськість м.Тячів

Присутні: 36 осіб,

в тому числі представники громадських організацій:

                   Тячівської міської ради – Бейреш Л.Л.

                   Тячівської районної організації ДСУУ – Амбруш П.О.

                   Тячівського міського осередку КМКС – Кейкеші О.А.

                   Тячівської реформатської церкви – Касов Т.О.

                   Тячівської р.католицької церкви – Мейсарош Г.Ю.

                   Угорського педагогічного товариства – Токач М.О.

                   Батьківського комітету Тячівської ЗОШ І-ІІІ ст.

з угорською мовою навчання ім. Ш.Голлоші – Тотг А.А.

                   Батьківського комітету Тячівського ліцею-інтернату

з угорською мовою навчання – Гайдош О.Ш.

 

 

Голова зборів – Мейсарош Георгіна Юріївна, яка привітала присутніх та оголосила наступний порядок денний

 

Порядок денний

 

1.           Звіт директорів про їхню роботу:

Директора ліцею – Амбруш С.П.

Директора школи – Осицького Р.А.

2.           Оцінка діяльності директорів шляхом таємного голосування.

Директора ліцею.

Директора школи.

 

Голова зборів запропонувала кандидатури секретарів зборів: Бодак С.В. та Повшик І.Й., що присутні одноголосно прийняли.

Амбруш П.О., голова Тячівської районної організації ДСУУ, запропонував склад лічильної комісії з наступних осіб:

Лічильна комісія:

Голова –    Тотг А.А.

Члени:        Балог М.С.

                   Сенек З.Й.

                   Копас А.А.

                   Касов Т.О.

Присутні одноголосно прийняли пропозицію.

Слухали:

По питанню 1.1. – звіт директора ліцею – Амбруша С.П. (звіт додається).

Голова зборів оголосила таємне голосування для оцінки роботи директора ліцею.

Лічильна комісія роздала бюлетені, після заповнення яких присутні опустили до урни №1.

По питанню 1.2. – звіт директора школи – Осицького Р.А. (звіт додається).

Кейкеші О.А., голова Тячівського міського осередку КМКС, запропнував директорові школи брати участь у грантах, які цілеспрямовані для розвитку угорськомовних шкіл Закарпаття.

Думнич М.С., голова профкому ліцею, закликала присутніх проводити агітацію серед населення щодо вступу дітей до 1 класу Тячівської ЗОШ І-ІІІ ст. з угорською мовою навчання ім. Ш.Голлоші.

Голова зборів оголосила таємне голосування для оцінки роботи директора школи.

Лічильна комісія роздала бюлетені, після заповнення яких присутні опустили до урни №2.

По питанню 2.1. – оцінювання діяльності директора ліцею, Амбруша С.П.

Лічильна комісія підрахувала голоси та голова комісії, Тотг А.А. оголосила результати:

З урни №1: Недійсьні (зіпсовані) бюлетені – 2 шт.

                   Утрималися – 1 шт.

                   «Незадовільно» - 0 шт.

                   «Задовільно» – 32 шт.

По питанню 2.2. – оцінювання діяльності директора школи, Осицького Р.А.

Лічильна комісія підрахувала голоси та голова комісії, Тотг А.А. оголосила результати:

З урни №2: Недійсьні (зіпсовані) бюлетені – 2 шт.

                   Утрималися – 2 шт.

                   «Незадовільно» - 8 шт.

                   «Задовільно» – 23 шт.

Голова зборів, Мейсарош Г.Ю. підвела підсумок зборів: робота директорів була ухвалена. Звернула увагу на те, щоб директори закладів надалі відповідально працювали задля розвитку підростаючого покоління та збереження національної гідності.

 

Секретарі                                                     С.В. Бодак

                                                                      І.Й. Повшик

 

Голова зборів                                                       М.Ю. Мейсарош

 

зображення
_20160404_220322.jpg